Прем'єр-міністр наголосив, що одне з важливих положень цього закону – впровадження публічних договорів про постачання комунальних послуг.
До теми Зеленський підписав закон про договори з постачальниками комунальних послуг
Чому це вигідно для українців
Ця норма дозволить комунальним підприємствам, які постачають тепло та гарячу воду, покращити свій фінансовий стан та гарантуватиме якість послуг для споживачів.
Крім того, Шмигаль нагадав, що уряд продовжив ПСО для теплокомуненерго до 20 травня. За цей час підприємства зможуть провести перемовини, визначити найкращі пропозиції щодо закупівлі газу та укласти необхідні контракти. За словами Шмигаля, скасування ПСО дасть можливість підприємствам купувати газ у тих постачальників, які запропонують найкращу ціну.
В комплексі це дає місцевій владі механізм, який дозволить самостійно знижувати тарифи для українців на тепло та гарячу воду, не накопичувати борги за спожитий газ,
– підсумував прем'єр.
Що відомо про законопроєкт
- Проєкт №2458 19 квітня повернули з підписом президента. Верховна Рада схвалила ініціативу ще 3 грудня 2020 року.
- Ініціатива передбачає перехід на нові договори про надання комунальних послуг та запровадження публічних договорів про їх постачання.
- Співвласник багатоквартирного будинку у будь-який час зможе змінити вид договору чи врегулювати надання послуги.
- Виконавець послуг зможе достроково розривати відповідні договори, попередивши про це споживачів не пізніше, ніж за 2 місяці.