Знімки з Шуфричем та вбитими тваринами опублікував рух "Чесно".

Дивіться також відео: Шуфрич не зміг згадати, коли в Україні розпочалася Революція Гідності

Фото були оприлюднені сайтом africatrophyhunting.com, який пропонує сафарі-тури. Шуфрич нібито був клієнтом компанії орієнтовно у 2015 році.

Згідно з інформацією на сайті africatrophyhunting.com, на знімках із Шуфричем зображений рідкісний чорний носоріг зі Східної Африки. Тварина була вбита на сафарі в ПАР. На сайті вказано, що Шуфрич був "першим і єдиним" мисливцем, який "зібрав" три різних підвиди чорного носорога.

У пресслужбі Шуфрича вже прокоментували вбивство нардепом диких тварин. Зокрема, представники нардепа стверджують, що його подорож на Африканський континент була ще у липні 2013 року, а полювання на диких тварин було законним.

Там також запевняють, що полювання велося з дозволу уповноважених на це національним урядом органів. Водночас, за словами його пресслужби, об'єктом відстрілу був самець нерепродуктивного віку, агресивного характеру, який підлягав відстрілу.

Шуфрич вбиті тварини фото сафарі носоріг
Шуфрич на тлі застреленого носорога / Скріншот з сайту africatrophyhunting.com

Крім рідкісних носорогів, на сайті є фото Шуфрича з вбитими бурою гієною, антилопою орікс, антилопою гну та леопардом.

Шуфрич і вбита гієна
Шуфрич на тлі застреленої гієни / Скріншот з сайту africatrophyhunting.com

Шуфрич і вбита антилопа
Шуфрич над убитою антилопою орікс / Фото з сайту africatrophyhunting.com

Шуфрич і вбита антилопа
Шуфрич із вбитою антилопою гну / Фото з сайту africatrophyhunting.com

Шуфрич і леопард
Шуфрич з тушею вбитого леопарда / Фото з сайту africatrophyhunting.com

Хоча фото були зроблені нібито у 2015 році, та розголосу набули 28 грудня 2019-го, коли їх оприлюднила спільнота Tigrenlion, яка виступає за заборону спортивного полювання.

Фото з Шуфричем та убитими тваринами опублікував твіттер Tigrenlion:

Реакція українських зоозахисників

На оприлюднені фото вже відреагували українські зоозахисники. "UAnimals та міжфракційне об’єднання "Гуманна країна" засуджують такі дії депутата і наголошують на тому, що у сучасному світі вбивство тварин заради розваги є неприпустимим і є ознакою деградації", – йдеться в повідомленні UAnimals.

Що відомо про Нестора Шуфрича

  • Скандальний нардеп від ОПЗЖ, кнопкодав, прогульник парламенту попереднього. Фігурант антикорупційних розслідувань. Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року. Майстер спорту СРСР зі стрільби з лука. З 2010 року – президент Федерації стрільби з лука України.
  • У 2019 році був обраний нардепом від ОПЗЖ і є членом однойменної фракції. Голова комітету парламенту з питань свободи слова.
  • Нардеп 8 скликання від "Опозиційного блоку". Був членом комітету Ради з питань бюджету. У листопаді 2017 року долучився до партії "За життя!" Вадима Рабіновича.
  • Нардеп 7 скликання від "Партії регіонів". З 2010 до 2012 року був заступником голови РНБО України.
  • У 2010 році – міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Також обіймав цю посаду у 2006-2007 роках.
  • Нардеп 6 скликання від "Партії регіонів".
  • У 2004 році був уповноваженим представником Віктора Януковича у Верховній Раді.
  • Був нардепом 4 скликання як самовисуванець на довиборах до Верховної Ради за 201 округом (Черкаська область). У тому ж році балотувався до парламенту від СДПУ(о) за 70 округом (Закарпатська область) та до Закарпатської обласної ради як самовисуванець за 6 округом, куди був обраний.
  • Був нардепом 3 скликання від СДПУ(о).
  • З 1999 року – член Нацради з питань молодіжної політики при Президентові України. З 1996 до 2007 року – член СДПУ(о).