Відповідне рішення ухвалила Федеральна Рада. Згідно з документом, техніку експортуватимуть, якщо отримувач матиме відповідні дозволи та ліцензії.
Важливо Влада Швейцарії готова передати Україні заморожені активи Росії, але важливий сектор проти
Нейтральна Швейцарія дозволила реекспорт зброї
При видачі ліцензій має бути гарантія, що матеріали застосовуватимуть легально і за призначенням.
Зміни в законодавстві набудуть чинності 1 травня 2023 року та діятимуть до 31 грудня 2025 року. Рішення про дозвіл реекспорту буде дійсним тільки у випадку, якщо рішення третіх країн стосуватимуться саме постачання зброї в Україну.
Також Швейцарії вирішила запровадити нові санкції проти Росії, синхронізуючи їх з 9-м пакетом обмежувальних заходів проти Москви, які були запроваджені Європейським Союзом.
Серед них – заборона на надання послуг у сфері тестування продукції, реклами, маркетингових досліджень і соціологічних опитувань, а також нові заходи контролю та обмеження на експорт різних товарів, зокрема товари подвійного призначення, товари для військово-технічних досліджень та розвитку сектора оборони і безпеки, а також товари, що сприяють зміцненню російського промислового потенціалу.
Крім того, заборону на експорт товарів для аерокосмічної промисловості буде розширено на двигуни для літаків і безпілотників. Так само будуть заборонені нові інвестиції в російський гірничодобувний сектор.
Також Швейцарія застосовує санкції проти ще близько 200 фізичних та юридичних осіб.
Що відомо про нейтралітет країни
- Проте Швейцарія раніше наклала вето на постачання деяких видів озброєння в Україну.
- Так, Швейцарія не давала дозволу на постачання Києву певних озброєнь та військового обладнання. Певні поставки потребували дозволу країни-виробника.
- Окрім цього, Німеччина не мала права передавати Україні нові боєприпаси швейцарського виробництва для ЗСУ "Гепард". Як пояснив міністр економіки Швейцарії Гі Пармелен, усе через нейтралітет країни.