Тема цифровізації проходила крізь всі доповіді учасників, починаючи від цифрового підприємства, включаючи інтелектуальну інфраструктуру та енергетику.

Генеральний директор Мачей Зелінскі говорив про "Нову свободу", які створюють інноваційні технології, що лежать в основі промислової автоматики майбутнього – концепції периферійних обчислень Industrial Edge.

Особливий інтерес викликала демонстрація "народження" цифрового двійника. В даному випадку цифрового двійника робота і виробничої лінії, які дозволяють приступити до віртуальної пусконаладці ще до готовності автоматизованої лінії.

На конференції були представлені кілька вже реалізованих проєктів в сфері цифровізації.

Зокрема, перший в Україні проєкт "розумної" школи, реалізований на базі ліцею "Інтелект" в Києві. Йдеться про систему автоматизації будівлі, яка безперервно аналізує великий масив даних, що надходять від встановлених всередині будівлі датчиків і сенсорів, і на підставі отриманих результатів регулює теплопостачання будівлі, що дозволяє значно економити витрати на експлуатацію приміщення.

Другий приклад – зі сфери цифровізації енергопідстанцій – будівництво підстанції збору потужності на Покровській СЕС потужністю 240МВт.

Фахівці інженерного центру Сіменс реалізували комбіноване АСУ ТП підстанції та управління генерацією з єдиною системою людино-машинного інтерфейсу на базі SICAM SCC.

Для управління генерацією використовувалося рішення на базі SICAM Microgrid Controller, що дозволяє регулювати виробництво електроенергії і управляти реактивною потужністю в автоматичному режимі.

Інтерес також викликала тема "Цифрова енергетика: розумні мережі". Тут мова йшла не тільки про цифрові підстанції та "розумні мережі", а й про можливості отримувати інформацію з мереж та управляти процесом в режимі онлайн.

Звичайно, в країні багато підприємств, де потенціал високопродуктивних промислових і енергосистем не використовується на 100%. Однак, важливо розуміти, що "цифровізація" – це не самоціль, а можливість підвищити ефективність і конкурентоспроможність, заощадивши час, зменшивши витрати. Цифровізацію не можна нав'язати з боку – необхідне бажання промислових підприємств і енергетичного сектора,
– зазначив Генеральний директор Мачей Зелінскі.

У заході взяли участь понад 300 експертів ринку, представники бізнес-спільноти, української промисловості і енергетики.

Нагадаємо, що в цьому році до процесу цифровізації активно підключилася держава. У вересні в Україні було створено Міністерство цифровізації, і зараз розробляється нормативна база, визначено основні цілі та законопроєкти. Одним з ключових пріоритетів є створення системи кібербезпеки і критичної інфраструктури.