Окупанти хочуть, щоб ЗАЕС була або їхньою, або нічиєю

Це для 24 каналу прокоментував політолог Микола Давидюк. Він зауважив що, попри присутність інспекторів МАГАТЕ, росія продовжує свій шантаж та створює ризик ядерної катастрофи для усього світу.

До теми Попри обстріли, місія МАГАТЕ усе ж відвідала Запорізьку АЕС: усе, що відомо

За словами Давидюка, росіяни не відмовляються від своїх планів вкрасти Запорізьку АЕС та записати це до своїх воєнних "перемог". Оскільки станція коштує від 10 до 15 мільярдів доларів, вони хочуть обікрасти Україну та український бюджет, і при цьому говорять, що якщо АЕС їм не віддадуть, вона не дістанеться нікому. Тобто вони готові, наприклад, підірвати її.

Політолог пояснив, що місія переконалася у цій готовності окупантів, адже зрозуміло, що бойовики, які там перебувають, не можуть утримувати АЕС у нормальному технічному стані.

"Росія цим своїм політичним алкоголізмом сьогодні намагається залякати весь світ, і ось цей тероризм, на превеликий жаль, частині світових політиків видається моментом торгу, на який можна піти", – вважає Давидюк.

Він додав, що ці самі політики досі не розуміють кількох речей:

  • перше – якщо віддати росії ЗАЕС, окупанти на цьому не зупиняться,
  • друге – якщо силою не змусити путіна піти, це може привести до катастрофи,
  • третє – європейцям треба підняти питання, щоб заборонити росіянам будувати атомні станції в Європі.

Останнє також просто необхідне, адже якщо таку заборону не ввести, може бути ще багато АЕС, куди зі зброєю приходитимуть росіяни. "Наприклад, у Фінляндію, де зараз вона будується, чи в Туреччину, чи у Францію будуть приходити росіяни зі зброєю і казати: "Це наша станція, ми її будували, або ми її підірвемо або ви нам її віддасте", – переконаний політолог.

Переговорів з терористами бути не може

Давидюк наголосив, що російський тероризм – неприпустимий. І в Сполучених Штатах, і на Європі є принцип – не вести переговори з терористами, тому він вважає, що сьогодні західним спецслужбам простіше "зачистити" путіна, а не намагатися легітимізувати захоплення ним атомної станції.

"Якщо вони дозволять росії перепід'єднати цю станцію на їхні енергомережі, то завтра, наприклад, іранські, північнокорейські чи іракські терористи поїдуть по Європі захоплювати атомні станції. Будуть казати: "А чого путіну можна, а нам не можна?", – підкреслив політолог.

Світ повинен зрозуміти, що це вже не війна росії проти України. Це війна тероризму проти всього світу. Це гірше, ніж, наприклад, Усама бен Ладен робив в Нью-Йорку 11 вересня, тому що загроза життю є мінімум для мільярда людей. Кожна 8 людина на планеті може постраждати,
– констатував він.

Пробачати путіну не можна

На думку Давидюка, пробачати путіну не можна. Але деякі з інспекторів МАГАТЕ є досить піддатливими та "закидалися" туди лояльними до росії та її диктатора політиками. Відтак, вони також не до кінця розуміють, який масштаб загрози несуть дії росії.

"Але я впевнений, що світові лідери побачать звіт, побачать технічні характеристики, технічні параметри і все ж таки натиснуть в правильних моментах на путіна", – сподівається політолог.

Зокрема він покладає надії на зустріч лідерів США та Китаю, заплановану на листопад. Давидюк вважає, що до листопада буде прийняте рішення "поставити путіна на місце" та вивести його з України.

Цьому є дуже проста причина – війна росії проти України надто дорого коштує для світу. "10% світової економіки сьогодні страждає від інфляції через агресію путіна на нашій території, тому я думаю, що зустріч Сі Цзиньпіна і Байдена може привести до того, що путіну повідрізають його військові руки", – підсумував політолог.

Микола Давидюк прокоментував ядерний шантаж та тероризм росії на Запорізькій АЕС: дивіться відео

Президент України розкритикував місію МАГАТЕ

Президент Зеленський у своєму вечірньому зверненні 1 вересня розкритикував місію МАГАТЕ, адже попри труднощі, з якими делегати добиралися до станції, та те, що вони побачили на ЗАЕС, інспектори так і не закликали росію до демілітаризації території ядерного об'єкта.

Зеленський наголосив, що Запорізька АЕС зможе повернутися до безпечної роботи, коли російські військові покинуть її територію, заберуть свою зброю та техніку, та, звичайно, припинять обстріли Енергодара та сусідніх районів.