Мер Стамбула Екрем Імамоглу 4 листопада 2019 року назвав скасування законних виборів "дурістю". Через це суд наклав на Імамоглу політичну заборону, яка може призвести до його усунення з посади.

Читайте також Ердоган прораховує кроки: чому Туреччина закликає до переговорів

Суд на Імамоглу міг спланувати Ердоган

Очікується, що Імамоглу, який належить до головної опозиційної Республіканської народної партії, оскаржить вирок. Критики вважають, що суд над мером був спробою усунути ключового опонента президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Президентські та парламентські вибори в Туреччині заплановані на червень. Опитування показують падіння рейтингів популярності Ердогана на тлі економічних потрясінь та інфляції на рівні понад 84%.

Конфлікт на виборах у 2019

Імамоглу обрали очільником Стамбула у березні 2019 року. Його перемога стала історичним ударом для Ердогана та президентської Партії справедливості та розвитку, яка контролювала Стамбул протягом чверті століття.

Партія домагалася скасування результатів муніципальних виборів у місті через порушення. Виклик призвів до повторних виборів через кілька місяців, на яких Імамоглу також виграв.

14 грудня тисячі людей зібралися перед будівлею муніципалітету, щоб засудити вирок меру, вигукуючи "Право, закон, справедливість!". Жителі Стамбула закликали уряд і Ердогана піти у відставку.

Яка позиція Туреччини стосовно війни в Україні

  • Туреччина намагається обійти експортний контроль за промисловою та оборонною продукцією, який наклали на країну-агресорку. Євросоюз планує призначити керівника, відповідального за ці питання.
  • 11 грудня президент Туреччини зателефонував Владіміру Путіну. Турецький лідер та диктатор обговорювали питання двосторонніх відносин в енергетиці та ситуацію на півночі Сирії.
  • Володимир Зеленський мав телефонну розмову з президентом Туреччини 11 грудня. Подякував за генератори для України та допомогу для українських дітей. Також лідери обговорили можливе розширення зернового коридору.