24 канал повідомляв, що соцмережа Facebook раніше заблокувала низку проектів російського телеканалу Russia Today, відомого пропагандистського ресурсу Кремля. У РФ вважають, що таке рішення Facebook прийняв за наведенням американських журналістів.

Читайте також: МВС звернулось з важливим закликом до кандидатів у президенти України

Проблема начебто полягала у тому, що соцмережа заблокувала сторінки, які стосувалися проектів, що фінансуються російським урядом. Щоправда, телеканал RT ніде про це не вказував.Мовиться зокрема про сторінки проекту In the Now, а також пов’язані з ним Soapbox, Back Then та Waste-Ed, що належать берлінській компанії Maffick Media. Саме вона й фінансується російським урядом.

Так, Facebook пообіцяв розблокувати сторінки проектів RT за умови, якщо їх власники вкажуть приналежність до компанії-засновника, передає CNN.

Ми звернулися до Maffick Media (власник сторінок, пов'язаних з RT – 24 канал), щоб попросити їх розкрити приналежність своїх сторінок до материнських компаній. Ці дані тепер додані до розділу "Інформація" цих сторінок, таким чином вказана їх приналежність до RT і Ruptly, щоб люди могли дізнатися, хто стоїть за сторінками, з якими вони взаємодіють, у Facebook,
– пояснив представник соцмережі.

Зазначимо, що у Facebook немає правила, відповідно до якого в описі сторінки обов’язково має бути вказана інформація про те, хто саме стоїть за її створенням і фінансуванням. У цьому випадку рішення стосується саме пов’язаних із RT і Ruptly сторінок.

Водночас, представник Facebook зазначив, що керівництво соцмережі відтепер і в деяких інших випадках буде просити творців сторінок публікувати дані про власників.

"Ми починаємо просити власників сторінок, робота яких може вводити в оману, надавати дані про компанію-засновника", – сказав він.