Про це глава уряду сказав у Верховній Раді, повідомляє "Українська правда".
Згідно з повідомленням, під час години запитань до уряду народний депутат Рефат Чубаров запитав, що Кабмін робить для того, щоб унеможливити роботу німецьких турбін на території Криму.
Читайте також: Росія відмовилась повернути турбіни Siemens, які були відправлені до Криму
Ми вживаємо дії по всіх напрямках, дипломатичних та інших каналах, для того, щоб блокувати їх роботу і вимагати реакції для введення додаткових санкцій до країни-агресора,
– відповів Гройсман.
Водночас він запевнив, що скандал, який спалахнув довкола цих турбін, підтверджує те, що санкційна політика щодо Росії діє.
У свою чергу глава МЗС України Павло Клімкін додав, що неодноразово звертався з цього приводу до керівництва уряду Німеччини, Євросоюзу та безпосередньо до компанії Siemens.
"Я зустрічався з керівництвом Siemens і ми скоординовано намагалися перебити це шляхом подачі відповідних судових позовів і зараз продовжуються судові розгляди, щоб турбіни, які були завезені до окупованого Криму обманним шляхом, не працювали там", – розповів Клімкін.
Читайте також: Siemens підписав угоду на постачання до Росії турбін для електростанції
Він додав, що отримав від керівництва Siemens та від німецького уряду обіцянки про те, що вони готові діяти і політичним, і судовим шляхом, щоб запобігти роботі турбін в окупованому Криму.
Нагадаємо, у липні 2017 року з'явилась інформація, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. Історія одразу ж викликала чималий резонанс.
Німецький концерн Siemens визнав, що його продукція (газові турбіни) потрапила до окупованого Криму в обхід санкцій. Згодом Siemens подав позов до Арбітражного суду Москви щодо цих поставок.