Відео розповіді донеччанина опублікували в соціальних мережах.

Читайте також: У "ДНР" придумали зухвалий спосіб використання їхніх паспортів

За словами чоловіка, він з друзями вирушив у квітні 2018 року до Москви на заробітки.

"Ми думали буде все просто, але виявилося не просто. Ми приїхали до Москви влаштовуватися на роботу та у нас попросили паспорти. Паспорти у нас були "деенерівські". Нас, звичайно, на роботу не взяли", – зауважив оповідач, що представився Толіком.

Також житель окупованого Донбасу розповів, що одного разу їм через "паспорт "ДНР" відмовилися навіть продавати алкоголь.

"І був такий випадок. З друзями пішли у магазин, хотіли взяти горілки випити. А з нами був товариш йому 24 роки, а на вигляд – 19. І продавщиця попросила у нього паспорт. Він показав їй "паспорт "ДНР". Вона не продала нам нічого та сказала: "Валіть звідси з Москви. Від вас тільки одні проблеми", – скаржиться він.

У підсумку, продовжує Толік, вони все ж знайшли роботу, попрацювали трохи, але заплатили їм копійки, натомість місцевим бригадам виплатили все повністю, "до копієчки".

"Ну й ми поїхали додому. На вокзалі доколупались до нас менти, нас було п'ятеро, один житель Маріуполя, ну, а ми всі – з Донецька. Той, що житель Маріуполя, його відпустили відразу, ну, а нам почали колупати мізки, потім попросили трохи грошей. Ми їм скинулися по дві тисячі. І вони нас відпустили". – підсумував власник папірця під назвою "паспорт "ДНР".

Житель окупованого Донбасу поскаржився на проблеми від "паспорта "ДНР": дивіться відео

Нагадаємо, на початку лютого 2017 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання документів, які видаються на територіях окупованого Донбасу.

Зауважимо, що такий гучний крок Кремля засудили президент Петро Порошенко, Секретар РНБО Олександр Турчинов і очільник МЗС Павло Клімкін. Натомість у самому Міністерстві закордонних справ вважали, що таким чином Росія де-факто в односторонньому порядку визнає, що окупованими районами керує не Україна, а нелегітимні органи влади.

За словами очільника російського МЗС Сергія Лаврова, підписуючи відповідний указ, президент керувався виключно гуманітарними міркуваннями та документ не порушує Мінські домовленості.