Утім починати варто з того, що міноборони Росії збирається сформувати 2 нових військових округи – Ленінградський і Московський. Про це 24 каналу розказав військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.
Зверніть увагу Настає переломна фаза війни: Світан спрогнозував велику атаку ЗСУ з новим озброєнням
Що означає створення нових військових округів
Він пояснив, військовий округ – це найбільше з'єднання в армії Росії, яке у випадку війни перетворюється на фронт. Тобто створення Московського округу у випадку війни означає створення фронту оборони Москви.
І якщо щодо Ленінградського військового округу питань не виникає, адже до НАТО приєднується Фінляндія, а це новий, 1300-кілометровий кордон з Альянсом всього за 130 кілометрів від Санкт-Петербурга, то Московський округ – це доволі значний показник.
Росія хоче розширити свою армію
Другий важливий момент – це, звичайно, заява Шойгу про збільшення армії Росії до 1,5 мільйона людей, що у 1,5 раза більше, аніж було у 2021 році, а також формування цілої низки з'єднань, дивізій та іншого. Це можна було б назвати амбіціями, але насправді – це плани на межі здорового глузду.
Катков пояснив що мова йде про створення артилерійських та мотострілецьких дивізій, переформування їх з бригад та створення нових, перетворення всіх бригад морської піхоти на дивізії – а це кратне збільшення, адже якщо бригада – це умовно 5 – 6 тисяч осіб, то дивізія може налічувати до 15 тисяч.
А що насправді
При тому, що росіяни планують якісь буквально фантастичні речі, водночас Шойгу бідкається щодо того, що ремонтних можливостей міноборони та оборонно-промислового комплексу Росії недостатньо. Адже цього року вони вже відкрили 2 додаткові ремонтні заводи, а відкриють ще 3. Тобто Росія має реальні проблеми з відновленням техніки, якщо про це говорять навіть у такій "вилизаній" доповіді.
Не менш важливо, що весь оборонний комплекс Росії у 2022 році зміг наростити випуск основних зразків озброєння та військової техніки на 30%. Це на колегії подали як неабияке досягнення, однак слід розуміти, що цей показник став результатом того, що вони:
- перейшли на 12-годинний робочий день і 6-денний робочий тиждень,
- ввели кримінальне покарання до 10 років за те, що не виконується ДОЗ – державне оборонне замовлення,
- завалили ОПК грошима так, що у них нібито немає жодних обмежень щодо фінансування,
- перенесли строки, ввели подекадний звітовий план, тобто буквально перейшли на ручне керування своїм ОПК.
Олег Катков прокоментував божевільні плани росіян про розширення армії: дивіться відео
Тобто величезна кількість заходів дала лише 30-відсоткове збільшення випуску основної продукції. Якщо у цьому контексті згадати про плани щодо 200 тисяч мобілізованих у резерві, то працюючи у такому темпі, оборонно-промисловий комплекс зможе забезпечити їх відповідним озброєнням та військовою технікою через роки. Наприклад, лише на танки необхідно понад 6 років, а на бронемашини – понад 20 років.
"Для розуміння – навіть якщо у них не вистачить танків та БМП, для того, щоб вони просто пішки не ходили, необхідно понад 70 тисяч автівок", – зауважив Катков.
Він додав, що виходячи з усього цього, Росія просто планує завалювати фронти піхотними штурмами. Ба більше, командування окупантів чудово розуміє свої спроможності, а розмови про нові дивізії, бригади та все інше – це просто розмови.
А реальність в тому, що збільшуються збройні сили Росії виключно для того, щоб збільшити кількість піхотних частин і продовжувати піхотні штурми,
– підсумував військовий експерт.
Росія втратила вже 100 тисяч солдатів
- Дивні плани міноборони стають зрозумілими, якщо зважати на те, що з початку повномасштабної війни в Україні загинуло вже понад 100 тисяч окупантів. Важливо, що це без урахування поранених, яких, як правило у 2 – 3 рази більше.
- Так, за даними аналітиків Global Firepower, перед вторгненням у лютому Росія справді мала одну з найчисельніших армій світу – 850 тисяч особового складу регулярної армії. На той час це був п'ятий показник у світі.
- Тобто втрати в понад 100 тисяч окупантів свідчать, що ворог втратив майже 12% своєї регулярної армії, а крім того – понад 50% угруповання, залученого для вторгнення, яке нараховувало близько 190 тисяч солдатів.