Під час години запитань до уряду у Верховній Раді Арсен Аваков розповів, скільки всього працівників поліції загинули в Україні за останні 6 років. Про це пише 24 канал.

До слова Труп не сховаєш: Аваков показав статистику злочинів і їхнє розкриття в Україні

Не можна забувати, що в поліції працюють десятки тисяч поліцейських, які вірно служать Україні. Вони захищають закон, розкривають злочини і виконують бойові завдання в зоні ООС, ризикуючи життям і здоров'ям,
– наголосив міністр внутрішніх справ.

Він закликав суспільство не звинувачувати увесь 130-тисячний склад поліції "через кількох негідників". Мовляв, більшість працівників поліції – гідні люди, що залишаються вірними присязі.

Окремо міністр навів приклад командира батальйону поліції "Луганськ-1" Сергія Губанова, що загинув у Луганській області від міни 21 травня. Він встиг пережити ворожий полон і тортури, брав участь у боях в ООС і до останнього дня залишався вірним присязі.

"Кілька днів розділяє ці дві події – коли достойний поліцейський героїчно служив і загинув за Україну, та коли два негідники вчинили ганебний злочин. Герой не виправдовує злочинців, але й вони не мають очорнити його подвиг і усю поліцію", – пояснив Арсен Аваков.

Він наголосив, що за 6 років під час служби загинули 175 поліцейських. Саме таких, на думку міністра, і варто вважати справжніми обличчями поліції.

Найгучніші загибелі поліцейських:

  • Стрілянина у Княжичах:
    Тоді у 2016 році на виклик прибули два різні наряди поліції. Через якесь непорозуміння вони влаштували перестрілку між собою, внаслідок чого загинули 5 працівників поліції.
  • Стрілянина біля міськради Харкова:
    У 2018 році один з поліцейських Харкова, що прибули на місце стрілянини біля міськради, отримав вогнепальне поранення. Від травми він загинув.
  • Стрілянина в Одесі:
    Вона теж трапилася у 2018 році. Тоді поліцейські виявили схрон зброї, а згодом її власник почав стрілянину. Внаслідок перестрілки троє працівників поліції отримали поранення. Один з них згодом помер у лікарні.