Однак як би росіяни не старалися, вони й досі не зрозуміли, проти якого народу воюють, адже ці атаки розбурхують не відчай, а злість. Зокрема, про це свідчить недавнє соціологічне дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) упродовж 4–27 грудня 2022 року.
Цікаво Більшість українців підтримують відновлення Україною статусу ядерної держави, – опитування
Росія атаками хоче змусити сісти за стіл переговорів
Так, зрозумівши, що лише воєнні дії на фронті успіху Росії не принесуть, країна-терористка з жовтня 2022 року вирішила атакувати також українську енергетичну інфраструктуру, залишаючи мільйони українців без світла, тепла та води. За її задумом, цей терор повинен був би створити внутрішню напругу для тиску на військово-політичне керівництво країни.
Однак її намагання були марними.
Українці після 10 місяців виснажливої та жорстокої війни зберігають стійкість та відкидають наратив "потреби територіальних поступок для умиротворення агресора",
– підкреслили у КМІС.
Українці не йтимуть на поступки
У КМІС телефоном опитали 2005 респондентів з усіх куточків України, окрім тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей, які не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року. Зокрема, вдалося опитати й респондентів, які наразі проживають в окупованих населених пунктах.
Зазначимо, що опитування щодо готовності до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру – не перше. Загалом за 2022 рік їх провели чотири: у травні, липні, вересні та грудні. І результати цього соціологічного дослідження лише підтверджують тезу, що Україна для нашого народу – понад усе.
Так, згідно з грудневим опитуванням, для 85% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимими, і лише 8% вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
У вересні 87% вважали поступки неприпустимими, але різниця з поточним показником – у межах статистичної похибки, тобто фактично зміни не відбулися,
– зазначили у КМІС.
Результати опитування українців / Інфографіка КМІС
Також таку думку поділяють більшість жителів абсолютно усіх регіонів України, навіть тих, на території яких сьогодні відбуваються інтенсивні бої.
Результати соціологічного дослідження по регіонам / Інфографіка КМІС
Також у КМІС запобігли спекулюванню й щодо лінгвістичних категорій населення України. Так, щоб не було думки, що проти поступок лише україномовні українці, а російськомовних до уваги не брали, у КМІС показали й наступні результати.
Як можна бачити, і серед українськомовних, і двомовних, і російськомовних українців (респондентів, які зараховують себе до українців за національністю) абсолютна більшість проти будь-яких поступок,
– підкреслили у КМІС.
Готовність до територіальних поступок серед основних лінгвістичних категорій населення / Інфографіка КМІС
Настрої українців під час повномасштабної війни
- Директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович розповів, що українці стали під час війни стійкішими та в них немає психологічного виснаження. Ба більше, 86% вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку, а 93% українців вірять у перемогу.
- Також близько 88% українців переконані, що скоро стануть частиною великої європейської сім'ї демократичних держав, і лише 5% респондентів мають песимістичні очікування щодо вступу України в Євросоюз.
- Опитували українців у 2022 році й щодо минулого, а саме щодо ставлення до Голодомору. Результати дослідження показали, що позиція українського народу залишається одностайною – 93% респондентів погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932 – 1933 років був геноцидом.