Чи могли Мусу Сулейманова вбити – читайте у програмі "Крим. Реалії" спеціально для 24 каналу від "Радіо Свободи".

Цікаво Обставини загибелі трирічного Муси Сулейманова треба ретельно вивчити, – МЗС

За словами волонтерів, таких масових пошуків у Криму ще не було. Мусу Сулейманова шукали понад 3 тисяч людей. Його через 3 дні знайшли у зливній ямі поблизу будинку.

Яма була закрита, – волонтери

Як стверджують волонтери, яма, у якій знайшли хлопчика, була закрита. Це й було причиною таких довгих пошуків дитини.

Яму досліджували волонтери, досліджував слідчий комітет. Її переглядали, просвічували, але не викачували. Чому? Тому що весь час яма була закрита,
– розповів співкоординатор кримськотатарської групи волонтерів Ернест Установ.

Висновок судмедекспертизи: Муса потонув. Слідів насильницької смерті не виявили. Представники слідства пояснили, чому хлопчика не могли знайти, хоч і яму оглядали не раз.

"При утопленні труп розташований на дні, тому ми одразу не змогли побачити. Яма незначного розміру, тому перевірка підручними предметами, яку теж проводили, результатів не давала", – сказав керівник слідчого відділу Слідкому Росії в Криму Михайло Шичкін.


Яма, у якій знайшли Мусу Сулейманова / Фото perec.info

Яма була накрита дерев'яним щитом, вага якого 8 кілограмів. Також розглядають версію, що хлопчик сам зсунув цей щит.

В ефірі підконтрольного Кремлю каналу "Крим 24" обговорювали трагедію та питання безпеки дітей. Про те, що Сулейманови є родичами політв'язня – не сказали. Згідно з законом, відповідальність для родичів передбачення як кримінальним, так і адміністративним Кодексом.

Чи могли тіло хлопчика підкинути в яму

Деякі люди, які стежили за пошуками, думають, що тіло Муси могли підкинути в яму. Волонтери, які займалися пошуками вважають, що це неможливо.

"Протягом 2 діб навколо цієї ями мінімум 200 людей було: волонтери, близькі люди, родичі. Вона розташована біля будинку, її видно, яма весь час в полі зору. Це абсолютно придумана річ", – сказав Ернест Установ.


Муса Сулейманов / Фото qha.com

Слідчі розглядали кілька версій зникнення Муси. Серед них була й версія, що родичі могли сховати дитину, аби привернути увагу до долі її батька. Політв'язня допитували у СІЗО, а маму Муси привозили на поліграф.

Руслана Сулейманова не відпустили на похорон сина

Адвокат Руслана Сулейманова намагався добитись, аби його відпустили на похорон сина. Однак цього не дозволили зробити.

В такий траурний день для всього Криму Руслан не може бути поряд з сім'єю,
– сказав активіст Мустафа Сейдалієв.

Попрощатися з Мусою зібрались 5 тисяч людей різної національності. Чоловіки вишикувались вздовж дороги на кілька кілометрів, аби кожен зміг пронести ноші з тілом хлопчика.

Смерть Муси Сулейманова: головне

  • Тіло 3-річного сина бранця Кремля Руслана Сулейманова знайшли 26 липня в окупованому Криму. Муса Сулейманов зник з власного подвір'я, його шукали 3 дні. На пошуки зібрались орієнтовно 3 тисячі людей.
  • Пошукову операцію не припиняли ані вдень, ані вночі. Шукали дитину у всіх зливних ямах та туалетах, але зусилля були марними.
  • У зливній ямі біля оселі все ж згодом знайшли 3-річного хлопчика. За попередньою інформацією, ознак насильницької смерті на тілі хлопчика не виявлено.
  • Окупаційна "влада" Криму заявила, що причиною смерті Муси Сулейманова стало утоплення.