Про це 24 Каналу розповів генерал-лейтенант у відставці, військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України" Ігор Романенко, зауваживши, що, звісно ж, 200 мільйонів євро не вистачить на 800 тисяч снарядів. Але це гарний внесок.

Дивіться також Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну

У зв'язку з війною в Україні та війною між ХАМАС та Ізраїлем ціна на снаряди калібру 155 міліметрів суттєво зросли. За деякими даними, зараз один боєприпас коштує близько 5 тисяч євро.

Штатам потрібно перестати "гратися" в політику

Як наголосив Романенко, така ініціатива – це чудовий крок. Але все зараз відбувається на тлі важкої ситуації на фронті. Особливо обурливо, що в такий момент Сполучені Штати продовжують бавитися в політику та досі не голосують за продовження військової допомоги для України.

Паралельно ж Північна Корея та Іран посилено допомагають Росії, передаючи дрони та боєприпаси. І таке враження, що Штати розучилися мислити стратегічно.

Вони ж претендують на глобальне лідерство у світі. За це треба відповідати. Де ж їх відповідальність? 5 місяць немає допомоги. Ми тут щодня втрачаємо цивільних та військових. А вони все щось там переформатовуються навколо Трампа. Треба діяти значно рішучіше,
– підкреслив Романенко.

Військова допомога для України: коротко

  • Спікери 23 парламентів та глава Європарламенту написали відкритий лист до спікера Палати представників Майка Джонсона. Вони закликали його сприяти тому, аби Конгрес ухвалив рішення про продовження військової допомоги Україні.
  • Натомість гарні новини пролунали з Європи. Чехія знайшла варіанти як закупити 800 тисяч боєприпасів поза межами ЄС і закликає союзників надати фінансові ресурси для цієї операції.
  • Міноборони Нідерландів замовило новітні самохідні артустановки DITA для ЗСУ. Першу презентацію цієї зброї зробили у 2021 році.