Таку рекомендацію надіслали до регламентного комітету. Про це повідомив член комітету, народний депутат від фракції "Голос" Роман Костенко, інформує 24 канал.

До теми Спецоперація, але не українська: Єрмак відреагував на звинувачення щодо справи вагнерівців

Скандал з операцією щодо вагнерівців в Україні: головне

  • Після того, як вагнерівці повернулись до Росії, головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомив про те, що затриманих російських бойовиків насправді планували затримати українські спецслужби.
  • Україна начебто понад рік вела операцію з розшуку і затримання причетних до злочинів на Донбасі, зокрема до збиття малайзійського літака рейсу MH17. Однак після того, як силовики доповіли про спецоперацію Офісу Президента, вона була зірвана, ймовірно, через витік інформації.
  • Петиція з вимогою розслідувати справу вагнерівців на сайті Верховної Ради набрала більше ніж 25 тисяч голосів.
  • СБУ розслідує можливий витік інформації з Офісу Президента.
  • Водночас глава Офісу Президента Андрій Єрмак спростовує цю інформацію. Він підтвердив, що спецоперація по затриманню бойовиків приватної військової компанії "Вагнера" ​​в Білорусі дійсно відбулася. Однак, за його словами, ця спецоперація була не українською, а російською.

Що цьому передувало

Ексглава ОПУ Андрій Богдан в інтерв'ю Дмитру Гордону сказав, що інформація, яку раніше поширював журналіст Юрій Бутусов про операцію українських спецслужб щодо вагнерівців, правдива. Крім того, існує думка, що з американського боку нею керував особисто держсекретар США Майк Помпео.

Богдан також підтвердив, що українські спецслужби планували цю операцію понад рік. І зруйнував її один телефонний дзвінок з "найближчого оточення Зеленського". Інших деталей він не розповів.

Затримані вагнерівці в Білорусі: що треба знати

  • 29 липня на території Білорусі затримали 33 бойовиків угрупування ПВК "Вагнер". Київ попросив Лукашенка віддати тих із них, хто воював на Донбасі проти українців – загалом 28 людей.
  • Було кілька версій того, що бойовики робили в Білорусі. Лукашенко стверджував, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію в країні. Натомість росіяни стверджували, що Білорусь лише відправний пункт, а переїзд бойовиків узгоджений з місцевою владою.
  • Згодом Білорусь віддала вагнерівців Росії, хоча й обіцяла видати їх Україні. Тоді українські журналісти, зокрема Юрій Бутусов і Яніна Соколова, стверджували, що їхнє затримання за самого початку було спецоперацією СБУ.
  • Згодом Володимир Ар'єв опублікував документи СБУ, які вказують на те, що українським спецслужбам було відомо про вагнерівців задовго до їхнього затримання в Білорусі.