Протягом останнього місяця американські чиновники обговорювали цю пропозицію зі своїми турецькими колегами. Однак ЗМІ пишуть, що жодного конкретного чи офіційного запиту не було.

Читайте також Ердоган знову запропонував Путіну поговорити із Зеленським у Туреччині

Адміністрація Байдена просила союзників, які використовували обладнання та системи російського виробництва, включаючи С-300 і С-400, розглянути можливість передачі їх Україні. Дискусія була стосовно того, як США та союзники можуть більше підтримати Україну у відбитті нападу Росії.

Позиція Туреччини

Турецька влада не коментувала жодну пропозицію США щодо передачі Україні систем С-400 Анкари, які раніше були предметом суперечок між двома союзниками по НАТО.

Однак турецькі аналітики говорять про можливі проблеми. Зокрема, технічні перешкоди, пов’язані із встановленням та експлуатацією С-400 в Україні, а також політичні проблеми – зв'язки з Москвою.

Попередні суперечки США та Туреччини

  • Туреччина й Росія у 2017 році домовились про постачання систем С-400 на суму 2,5 мільярда доларів.
  • У 2019 році Анкара отримала компоненти російської системи. Однак турецькі сили випробували можливості С-400 на військових літаках, які закупили раніше у США.
  • Штати погрожували запровадити санкції проти Туреччини, якщо Анкара й далі буде купувати системи озброєнь в Росії. Пояснювали, що це загроза для НАТО
  • Туреччина на погрози не зважала, тому її виключили з програми найсучасніших літаків F-35.
  • Згодом Вашингтон таки запровадив санкції проти оборонпрому Туреччини. Президент же Туреччини Ердоган неодноразово наголошував, що від угоди з Кремлем все одно не відмовиться.

Дивіться також – Путін не захочу вступати в конфлікт з НАТО: