У 2014 році державний секретар США Джон Керрі повідомляв, що американські космічні апарати бачили місце запуску, траєкторію ракети та її влучання у пасажирський авіалайнер.

Читайте також 298 порожніх стільців: красномовна акція перед посольством Росії у Гаазі через катастрофу MH17

США відмовились надавати супутникові знімки

У міністерстві юстиції Нідерландів заявили, що представник прокуратури отримав доступ до супутникових знімків від Штатів. Однак, не зважаючи на це, американці не будуть передавати зображення до суду.

Він (представник прокуратури, – 24 канал) отримав брифінг розвідки у США від кількох офіційних осіб, а також мав доступ до різних секретних і несекретних документів. Частина основних метаданих і даних досліджень не була надана йому для перевірки,
– зазначили у мін'юсті.

До слова, суд і родичі загиблих в авіакатастрофі просили розкрити основну інформацію, але Сполучені Штати відмовилися, аргументувавши це "захистом джерел розвідки".

Старший суддя Хендрік Стейнхаус зауважив, що 8 червня розповідатиме чи був збитий літак ракетою "Бук". Він додав, що вкотре просив США оприлюднити знімки та вкотре отримав відмову.

Справа MH17: головне

  • Бойовики збили Boeing у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. На борту перебували 298 людей, вони усі загинули.
  • У справі проходять обвинуваченими четверо осіб: Олег Пулатов, Ігор Гіркін, Сергій Дубинський і Леонід Харченко.
  • У Гаазі 7 червня стартувало засідання суду у справі про авіакатастрофу MH17. Матеріалів назбиралось на 65 тисяч сторінок.


Трагедія MH17 у цифрах / Інфографіка 24 каналу