Хоча система Patriot успішно протидіє балістичним ракетам, її здатність зупиняти такі ракети, як-от "Кинджал", досі була суто теоретичною. Тож, перехоплення ракети, яке здійснили українські військові, продемонструвало цю здатність на практиці.

Дивіться також Україна збила "Кинджал": чому Повітряні сили не відразу підтвердили цей факт

Заява України про перехоплення викликала галас у Пентагоні наприкінці минулого тижня,
– розповіло джерело виданню, пояснюючи, чому це так важливо.

У Пентагоні це вважають важливою подією з кількох причин:

  • Путін публічно рекламував можливості російської зброї, яку називав гіперзвуковою, заявляючи, що вона здатна подолати всі наявні системи ППО.
  • До минулого тижня в Росії переконували, що якби вони використовували таку ракету як "Кинджал", то все, по чому вона стріляла б, неодмінно було б уражено.

Однак збиття поставило цей розрахунок під сумнів.

У США задоволені, що старання не були марними

Той факт, що це перехоплення було здійснено українським екіпажем, який пройшов навчання в Оклахомі, але не мав американських радників на полі бою, ще більше порадувало Пентагон,
– йдеться у повідомленні.

Там назвали це великим "поверненням інвестицій".

Натомість у Росії збиття "Кинджалу" силами української ППО викликало серйозну невизначеність, чи має Україна стійкий засіб протидії гіперзвуковим балістичним ракетам.

Patriot на озброєнні України

  • У квітні Міністерство оборони України заявило, що системи Patriot прибули з США, Німеччини та Нідерландів.
  • Раніше Україна не мала систем ППО, які могли боротись з балістичними ракетами. Рішення про передачу Україні цих ЗРК ухвалили наприкінці 2022 року, у січні почалось навчання українських військових.
  • У Повітряних силах наголосили, що хоч це й історична подія, тішитися рано, адже Сили оборони наразі мають недостатньо комплексів, щоб повністю закрити небо від балістичних ракет.
  • Тому Україні необхідні винищувачі F-16, які зможуть збивати аеродинамічні цілі та значно більше систем ЗРК Patriot та FSAF SAMP/T.