Візит генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга не був оголошеним. Генсек Північноатлантичного альянсу зустрівся із Володимиром Зеленським, передає 24 Канал.

Дивіться також ЗСУ просуваються біля Роботиного та закріплюються під Бахмутом: карта фронту за тиждень

Обговорили перебіг бойових дій

Під час переговорів із генсеком НАТО глава держави обговорив перебіг бойових дій в Україні, а також військову допомогу Збройним Силам.

Зеленський та Столтенберг
Столтенберг та Зеленський дають спільну пресконференцію / Скриншот 24 Каналу

Також Зеленський та Столтенберг поговорили про посилення ППО на тлі атак російських безпілотників. Крім цього, це зумовлено тим, що Росія може поновити удари по енергетичних об'єктах під час опалювального сезону.

На спільній пресконференції Столтенберг також заявив, що українські військові "поступово завойовують позиції" у своєму контрнаступі.

Також зачепили питання поглиблення співпраці щодо виготовлення зброї. Столтенберг розповів, що закликав членів НАТО інвестувати в Україну.

Столтенберг відреагував на питання про "послаблення НАТО"

Генсеку Північноатлантичного альянсу поставили питання щодо "послаблення НАТО" на тлі посилення агресії Росії. Зокрема, через відсутність реакції на інцидент із уламками БпЛА на території Румунії. Він вкотре наголосив, що не бачить ознак умисного нападу Росії на територію Альянсу.

НАТО посилило присутність у Європі. Країни-члени відправили туди більше військ. Також здійснюється повітряний патруль. Ситуацію на кордонах країн НАТО контролюють,
– сказав Столтенберг.

У Литві також з'явиться додаткова авіація.

Столтенберг прибув у Київ: дивіться відео

Україна – НАТО: як розвиваються відносини на тлі повномасштабної війни

  • Країни НАТО планують наростити виробництво боєприпасів, щоб забезпечити власні потреби у зброї. Крім цього, вони також передадуть значну кількість снарядів і українській армії. Про це під час виступу на форумі "Виграти війну. Виграти мир" заявила амбасадорка США при НАТО Джуліан Сміт. Вона наголосила, що це нарощення потрібно, щоб покрити потребу в боєприпасах, значну кількість яких Альянс уже передав Україні.
  • Колишня держсекретарка США Гілларі Клінтон заявила, що у розширенні НАТО винен російський президент Владімір Путін. Водночас вона зауважила, що до НАТО "нікого не змушують вступати". Відповідне рішення кожна країна ухвалює самостійно.
  • Генеральний секретар НАТО переконаний, що слід готуватися до затяжної війни між Україною та Росією. Однак Єнс Столтенберг не має сумніву, що нашу державу візьмуть в Північноатлантичний альянс. За словами Столтенберга, здебільшого війни тривають довше, ніж очікувалося, коли вони починалися. Відповідно, Північноатлантичний альянс повинен бути готовим до того, що війна Росії проти нашої держави буде затяжною.