Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник та засновник організації Gulagu.net Володимир Осєчкін, зауваживши, що троє з тих, хто здійснив цей теракт, були у найближчому оточенні глави одного з районів Дагестану. Він був секретарем партії "Єдина Росія" в республіці.
До теми Бійня в Дагестані: в ISW зробили припущення, хто міг бути організатором
Путін збентежений
Теракт в Дагестані – очевидний провал5 ФСБ. Владімір Путін, відправивши на війну в Україну велику кількість співробітників ФСБ та російських військових, залишив тил без захисту.
Тому, на думку правозахисника, єдиний метод припинити жахи, які відбулися в "Крокус Сіті Холі" та в Дагестані, – якнайшвидше припинити війну в Україні та повернути армію та спецслужби в Росію, щоб навести порядок.
Водночас Путін досі не виступив з заявою з приводу подій в Дагестані, адже йому немає про що говорити. У нього сьогодні є глобальна проблема: впродовж 25 років він "оспівував" ФСБ, намагався принижувати поліцію та МВС. Проте ситуація в Дагестані показала, що коли були здійснені два теракти у двох містах, загинули рядові поліцейські, а співробітники ФСБ взагалі не постраждали,
– підкреслив Осєчкін.
Хоча саме ця спецслужба має боротися з терористами. Також Путін збентежений ще й тому, що до терактів причетні функціонери "Єдиної Росії".
Наше джерело у ФСО повідомило, що Путін 4 – 5 разів перезаписував своє звернення до росіян. Однак у підсумку це закінчилось нічим. Щоб він не говорив з приводу ситуації в Дагестані, все одно це б негативно вплинуло на його рейтинг. Тому політтехнологи Путіну порадили промовчати та через Пєскова висловити співчуття тим, хто загинув,
– припустив він.
Крім того, всередині ФСБ відбувається також протистояння між групами впливу – молодше покоління хоче звідти витіснити старше. Тому й низка терактів в Росії може бути пов'язана з необхідністю ротації керівників ФСБ.
"Можливо співробітники ФСБ знали про імовірні теракти в Дагестані, і з часом з'являться подробиці, чому вони не запобігли ним", – наголосив Володимир Осєчкін.