Мова йде про контрсанкції Росії та масове показове знищення європейських продуктів в Росії.
Почнемо з найбільш авторитетного видання The New York Times, яке в своїй статті написало про те, що останній раз Росія отримувала продуктову допомогу не так вже й давно — в 1998 році. Проте зараз, зазначає видання, росіяни пишаються фактом знищення їжі.
У країні з історією нестач їжі знищення продуктів на камеру викликало почуття гордості, що країна може собі дозволити вирішувати, розчавити сир або віддати його іншим. Це просто ненормально,
— пишуть журналісти.
Інше, не менш відоме і авторитетне видання Reuters зробило акцент на тому, що такі дії не тільки обурили світ, а навіть викликали обурення у деяких росіян.
Так, вони наголошують, що шок від "крематоріїв їжі" виник навіть у російського священика, який публічно заявив про неприпустимість таких дій і їхню гріховність. Проте, підкреслюють журналісти, влада Росії рішуче тисне на знищення ніби-то нелегального імпорту, який вона визначила головною загрозою безпеці країни.
Москва заборонила багато західного імпорту продовольства в минулому році в помсту за санкції, введені США, Європейським Союзом та іншими в ході протистояння в Україні. Але після подій з публічним спалюванням їжі навіть самі росіяни кажуть, що уряд через свою "велику гру" втратив із виду повсякденні складнощі, з якими стикаються звичайні громадяни,
— розповідає видання.
На цю ж сторону проблеми звернуло увагу і інше видання, The Telegraph. У ньому пишуть, що рішення викликало широку критику в країні, де приблизно 20 мільйонів людей живуть за межею бідності і спогади про руйнівний голод, включаючи період блокади Ленінграда під час Другої світової війни, залишаються й досі сильними.
Німецькі ЗМІ, зокрема і Spiegel online, були більш жорстокі в своїх оцінках. І через акт спалювання їжі в Росії порівняли цю країну з ісламськими терористами.
Росія спалила їжу і вчергове опинилася у досить сумнівній і неприємній компанії. Для прикладу, декілька років тому бойовики Сомалі теж кидали у вогонь їжу, яка прийшла з-за кордону. Чи взяти терористичну організацію "Ісламська держава", у якій нещодавно зробили те ж саме з продовольчими пакетами допомоги з США,
— нагадують журналісти.
Також видання зробило цікаві висновки стосовно причин таких радикальних мір. Вони стверджують, що спалювання їжі замість роздачі її тим, хто цього потребує, обумовлене корупцією в Росії. Ніби-то Кремль пішов на такі непопулярні кроки, бо інакше російські місцеві чиновники спекулювали б на продажі конфіскованих товарів. Тобто, наголошують у Німеччині, такі дії викривають недоліки всієї держави і її слабкі місця.
Не обійшло увагою ці події і видання The Wall Street Journal, яке повідомило про ці події у досить цікавій формі.
У четвер уряд Росії почав жорсткий наступ на сир. Ми вважаємо, що це відбулося на фоні кулінарного нацизму,
— написали вони.
Думок і емоцій з цього приводу дійсно дуже багато. Ніхто не очікував такого навіть від Росії. Більшість світових ЗМІ однозначно засуджують такі дії російського уряду та всі сходяться на цілковитій антигуманності цих показових акцій.
Читайте також: Світ не вірить у "Мінські домовленості"