Швидше за все, Тайвань та Україна уклали угоду за посередництва США, яку не афішували. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Forbes. Раніше в Повітряних силах говорили, що ця зброя застаріла, проте їй не загрожує дефіцит ракет. ЗРК HAWK були основною зброєю часів холодної війни, тому боєприпасів до них удосталь.

Дивіться також Франція передасть вдвічі більше винищувачів Mirage 2000-5F та високоточні бомби AASM

США могли домовитися з Тайванем про постачання Києву HAWK

Тайванські ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer, а також їхні пускові установки та радари доповнять додаткові HAWK, подаровані Україні Сполученими Штатами та Іспанією. Загалом Україна може розгорнути до 15 батарей виробництва Raytheon HAWK, кожна з яких має щонайменше шість пускових установок з трьома ракетами та пов'язані з ними радари,
– мовиться в статті Девіда Акса.

Таким чином, HAWK можуть скласти майже третину того, що є на озброєнні ППО.

"HAWK вже понад 60 років. Але вона проста, надійна, високомобільна на буксированих пускових установках, легко модернізується та чудово працює проти повільних безпілотників, крилатих ракет і пілотованих літаків. Крім того, сумісна з іншою, більш сучасною системою протиповітряної оборони, яку використовує Україна: американсько-норвезькою Національною передовою зенітно-ракетною системою класу "земля-повітря", або NASAMS", – наводить дані журналіст.

Звісно, система має і недоліки. Наприклад, що її радар чутливий до перешкод. Але це легко вирішується інтеграцією старих ракет і пускових установок з більш досконалим радаром, який є у NASAMS.

У Forbes вбачають перевагу в тому, що Україна використовує різні ЗРК. Адже можна залучати різні запасні ракети різних виробничих ліній.

"Десятки країн експлуатують або експлуатували батареї HAWK. Україна повинна мати можливість постачати сотні ракет, з прямою участю США або без неї", – робить висновок Акс.