Це питання російські переговорники підіймали на першій зустрічі. Про це повідомив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк, передає 24 канал.
До теми На Луганщині оголосили про "зелений коридор" 13 березня: адреси збору
Однак, за його словами, потім розмови про це зійшли нанівець. Він зазначив, що первинно російська делегація виходила з помилкового посилу про те, що у нас є якісь "героїзації фашизму, нацизму і таке інше".
"У нас же, як виявилося, і для них це було дивно, є ціла низка європейських законів, де прописані повноцінні заборони та засудження всіх проявів нацизму та фашизму", – наголосив він.
Тема "денацифікації" більше не обговорюється,
– зазначив Подоляк.
І пояснив, що це безглуздо виставляти як претензію країні щось, що уже врегульовано на законодавчому рівні у повному обсязі відповідно до європейських хартій.
Нагадаємо, що в Білорусі уже відбулися три раунди переговорів між делегаціями України та Росії. Найбільше уваги приділяють саме створенню гуманітарних коридорів, однак окупанти часто зривають домовленості.
Які умови раніше висували сторони
У Кремлі раніше висували 3 головні умови:
- визнання російського суверенітету над Кримом;
- вирішення завдань щодо "демілітаризації та денацифікації української держави";
- забезпечення її "нейтрального статусу".
Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявляв, що умови України на переговорах з Росією ще станом на 28 лютого були – припинення вогню та виведення всіх російських військ із території України.
Зараз українська сторона активно готується до четвертого раунду переговорів з російськими окупантами. Україна саме формує підсумкові документи із вимогами до Росії.
Цікаво – Зеленський про можливість переговорів з Путіним в Ізраїлі: дивіться відео