За підсумками засідання, яке відбулося в форматі онлайн-конференції, вдалося домогтися деяких результатів, повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Читайте також Особливий статус, загальна амністія, вибори, – Фокін про те, що слід зробити для Донбасу

Тристороння контактна група повністю погодила рамкове рішення про протимінну діяльність, яке стане основою для проведення робіт з гуманітарного розмінування в майбутньому.

Були погоджені координати 19 пріоритетних ділянок розмінування. Двадцята ділянка поблизу Золотого розміновуватиметься в межах проведення робіт з відкриття додаткового КПВВ у цьому районі, яке заплановане на листопад,
– йдеться у повідомленні.

Крім того, в ТКГ погодили чотири наступні ділянки розведення сил і засобів. А також безпековій групі дали завдання розробити детальний план та фіналізувати проєкт доповнення до Рамкового рішення.

Що відзначили представники ОБСЄ

  • Сторони дотримуються повного і всеосяжного режиму припинення вогню.
  • Спостерігачі моніторингової групи не зафіксували жертв серед мирного населення від початку оголошення режиму припинення вогню.
  • Звернули увагу на досягнення прогресу в питаннях безпеки.
  • Те, що українська сторона виконала всі необхідні процедури, надавши ОБСЄ інформацію про утримуваних, яких окупанти хочуть звільнили у межах обміну.
  • Закликали усіх учасників завершити процес обміну списками на взаємне звільнення утримуваних.

Зверніть увагу Я дуже задоволений Кравчуком, – Зеленський про роботу української делегації в ТКГ

Що про результати засідання каже Гармаш

Гуманітарний і політичний напрям виявилися фактично заблоковані, заявив представник окремих районів Донецької області в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі одного з телеканалів.

Він зазначив, що немає результатів щодо політичної підгрупи. Обговорення "формули Штайнмаєра", закону про особливий статус, окупанти самі й заблокували.

За словами Гармаша, два КПВВ відкриють у Луганській області (ймовірно, у Золотому та Щасті) в листопаді. Україна до цього готується, окупанти не заперечують.

Так що результати є певні, на жаль, немає результатів щодо гуманітарної підгрупи, з обміну, та сторона заблокувала процес, вона не надає списки на обмін, аргументуючи це своїм ультиматумом,
– пояснив представник ТКГ.

До слова, наступне засідання заплановане на 16 вересня.

Попереднє засідання ТКГ: коротко

  • Останнє засідання відбулося 19 серпня, теж у відеоформаті.
  • Українська сторона підтримала пропозицію щодо чотирьох нових ділянок для розведення сил на Донбасі.
  • Ще одне узгоджене питання – 20 ділянок розмінування.