Вони зобразили візуально історії життя тих, хто постраждав від торгівлі людьми у всім зрозумілій формі - коміксах.

"Протягом 10 років організації з міграції вдалося надати допомогу більше 7 тисячам потерпілих. А комікси ми використали, бо це дозволяє розказати історію трагедії і не зачепити інтереси потерпілих. Тим більше, що торгівля людьми має різні аспекти - це і сексуальна експлуатація, і трудове рабство, і робота дітей, і навіть торгівля людськими органами", - каже координатор програми з боротьби з торгівлею людьми МОМ Рут Крчмар.

Проект "На межі" переповідає сім історій, які створені на основі свідчень учасників реальних подій.

"Комікси самі по собі мають функцію не сміху і гумору часто, а допомагають людям осмислити якісь речі про які вони не хотіли замислюватися, тобто, це такий формат, який не нав'язливий і в принципі, якби я вам принесла книгу, яка там була на 2000 сторінок і була пов'язана з трафіком, я не упевнена, яка кількість людей би їх прочитала", - каже співавтор коміксів Ольга Трусова.

Від пекарні у Варшаві до ресторану в Стамбулі – прихований світ торгівлі людьми торкається усіх сфер сучасного життя, часто набуваючи незвичних і прихованих форм. Автори проекту хотіли дослідити феномен торгівлі людьми під іншим кутом зору та по-новому поглянути на цю складну проблему.

За даними ОБСЄ, щороку через торгівлю людьми тільки в нашій державі страждає майже 30 тисяч українців. Вони працюють, зокрема, у будівельній та сільськогосподарській галузях, а примус до проституції є основною формою сучасного рабства.