Організатори схеми були керівниками медичних установ. Грошова винагорода за немовля – від 50 до 70 тисяч євро.

Важливо На Волині жінка продала дитину подруги за 30 тисяч доларів

Що відомо про масштабну злочинну організацію

Як стало відомо, до складу злочинної організації входило 12 осіб, серед яких 2 співорганізатори та 10 учасників. Організатори схеми – керівники медичних клінік, які надають послуги у сфері репродуктивної медицини у Києві та Харкові. Інші учасники – працівники цих клінік, менеджери, адміністратори та адвокат.

За наявною інформацією, один з організаторів – не лише керівник медичної клініки. У минулому він ще й був співробітником правоохоронного органу. Він у 2010 – 2013 роках відповідав за боротьбу з організованою злочинністю та торгівлею людьми.

Під прикриттям програми сурогатного материнства за грошову винагороду злочинці здійснювали продаж новонароджених дітей іноземцям, які проживають у країнах, де заборонено сурогатне материнство.

Таким чином, підозрювані підшуковували на території Харківської області жінок-донорів яйцеклітин та жінок, які через свій уразливий стан чи матеріальну скруту, погоджувалися стати сурогатними матерями для іноземців.

Розмір грошової винагороди, яку отримували учасники схеми, складав від 50 до 70 тисяч євро за новонароджену дитину. З них плата сурогатним матерям становила близько 12 тисяч євро.

Злочинців затримали / Фото прокуратури

Згідно з домовленостями, сурогатна матір після народження дитини надавала дозвіл на переміщення немовляти за кордон та згоду на подальше отримання дитиною громадянства іншої країни. У разі незгоди сурогатної матері на окремі умови, учасники схеми вдавалися до погроз та залякування. Також жінки отримували значно меншу винагороду за участь у сурогатному материнстві ніж було обіцяно учасниками злочинної організації,
– розповіли правоохоронці.

Відомо про щонайменше 9 немовлят, яких незаконно вивезли за межі нашої держави. Зараз встановлюють подальшу долю цих діток.

Наразі всім учасникам злочинної групи повідомлено про підозру, 5 осіб затримано. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Люди, які торгували новонародженими дітьми / Фото поліції

Інші подібні випадки

  • Нагадаємо, що на Волині 26-річна жінка продала сина своєї подруги. За це вона отримала 30 тисяч доларів.
  • Як розповіли правоохоронці, жінка піклувалася про небажаного сина своєї подруги, якого вона таємно народила вдома у квітні 2022 року. Наступного дня після пологів горе-мати віддала дитину. Невдовзі 11-місячний хлопчик почав заважати жінці, тому вона вирішила його продати за 30 тисяч доларів.
  • У березні 2023 року під час передачі дитини покупцю у Луцьку зловмисницю затримали. Наразі дитина перебуває у лікарні.