Економіст Владислав Іноземцев, який зараз перебуває у США, в ефірі 24 каналу зазначив, що проблеми України, Росії та інших держав – дуже схожі, адже у них значно менше економічного досвіду. Також держави не звикли ділитись з бізнесом та громадянами.
Читайте також Наслідки коронавірусу: які галузі в Україні очікує економічна криза
"Національний банк України повинен зайняти позицію підтримки бізнесу. Треба відтерміновувати податки. Річ у тім, щоб треба давати багато додаткових можливостей споживачам та малому і середньому бізнесу", – пояснив Владислав Іноземцев.
Також експерт додав, що співпраця з МВФ для України є дуже важливою.
Треба утримуватися від ідей дефолту і вибудовувати відносини (з МВФ –24 канал) конструктивно. Тим паче, що в теперішніх умовах вони старатимуться не давити, а створювати умови для вигідної співпраці,
– сказав Іноземцев.
Він розповів, що у США прийняли 2 програми підтримки економіки. Також готують ще одну. Її, найімовірніше, затвердять завтра.
"Федеральна резервна система, Європейський центральний банк, банк Англії – вони всі вкладають в економіку масштабні кошти. Те, що ми побачимо до кінця березня – це розморожування коштів в обсягу до 7-8% ВВП всіх країн. Якщо ті гроші дійсно дійдуть до громадян і бізнесу, який постраждав, то я думаю серйозного провалу ВВП не буде", – ствердив Іноземцев.
До теми Як державі допомогти бізнесу вижити під час карантину: пояснення експерта
За його словами, якщо епідемія закінчиться протягом місяця, то фондові ринки відновлюватимуться.
Якщо довше – наслідки будуть невиправні,
– запевнив експерт.
Також іноземцев розповів, що у різних штатах Америки по-різному реагують на те, що відбувається. До прикладу, у місті Сан-Франциско заборонено виходити з будинку. Схожі умови карантину хочуть ввести і в Нью-Йорку. Однак експерт додав, що якщо така ситуація продовжуватиметься, може відбутись тиск на владу.
Люди, які звикли до певного стилю життя, не зможуть сидіти у будинках місяцями. Вони готові терпіти кілька тижнів. Однак після цього, на мою думку, буде серйозний тиск на владу з метою відновлення нормального ритму життя,
– сказав Іноземцев.
Як з пандемією борються у світі
- Скринінг температури у прибулих туристів проводять у більшості країн. У деяких взагалі закрили транспортне сполучення з Китаєм.
- У місті Шанхай закрили Діснейленд, аби запобігти епідемії. Він був особливо переповнений туристами під час китайських свят.
- Лондонський аеропорт Хітроу ввів окремі зони прибуття для пасажирів з Китаю, де більш ніж 200 тисяч пасажирів проходять через хаб щодня. Нові заходи застосовуватимуть лише до рейсів з китайського міста Ухань.
- Наявність вірусу на рейсах з китайського мегаполіса Ухань перевіряють в аеропорту Риму. До того ж, італійська влада рекомендує пасажирам відкласти будь-які поїздки в Ухань.
- Аби не допустити спалах інфекції серед свого населення, влада КНДР закрила кордон для в'їзду іноземних туристів.
- Суворий карантин ввели і в Україні. Тут закрили усі заклади харчування, салони краси, готелі, розважальні центри та інші види діяльності. Відкритими залишились лише продуктові магазини, аптеки, АЗС, поштові відділення та банки.
Як вберегтися від коронавірусу: відео 24 каналу