Окупація Криму триває чотири роки. Повернути його під контроль України можна лише дипломатичним тиском на Росію, вважає юрист, голова правозахисної організації "Правозахисний рух Криму" Енвер Кадиров. Про це йдеться у статті Катерини Петренко для сайту "24": Коли і за якої умови окупований півострів повернуть під контроль України.
За словами юриста, саме порушення прав людини на анексованому півострові є основним аргументом, який треба використовувати у подальшому дипломатичному тиску на країну-агресора, щоб вона відступила від позицій, яких уперто дотримується.
Іншого шляху, як дипломатичного вирішення проблеми цілісності України, не існує. Воно повинно базуватися на міжнародному праві. Це базис, на якому будуються в сьогоднішніх реаліях відносини між державами. Саме порушення прав людини є основним аргументом дипломатичного тиску. У Криму моніторингом та фіксацією порушень займаються ООН та місцеві правозахисники. Докази лягають в основу звітів, які відображаються у рішеннях міжнародного суду і впливають на політичну ситуацію у світі,
– наголошує Кадиров.
Юрист Енвер Кадиров вважає, що Крим можна повернути лише дипломатичним шляхом
Експерт говорить, що Росія використовує класичний прийом з політології – "балансування на грані". Тобто намагається довести ситуацію до критичної точки – збройного конфлікту і численних провокацій проти України, щоб та відповіла збройним опором. Тоді ворог зможе повернути ситуацію на свою користь.
Читайте також: Росія розмістила в Криму ядерну зброю, – Джемілєв
Юрист Кадиров переконаний, що третя світова війна покладе край людству. Тому, щоб не допустити загострення збройного конфлікту, Україна має діяти виключно у правовій площині. І результати вже помітні.
"Генасамблея 15 грудня 2017-го прийняла резолюцію, яка базується на рішенні міжнародних судів. У ній чітко прописано, що Росія має припинити використовувати своє законодавство на території Криму і Севастополя і визнати представницькі органи кримських татар. Прийняття резолюції – один з кроків тиску на Росію, щоб вона почала переговорний процес щодо Криму. До цього моменту вона заявляла, що питання Криму вирішено. Але зараз Росія готова сісти за стіл переговорів", – сказав Кадиров.
Читайте також: Більшість населення у Криму стали політично та юридично грамотними, – кримський активіст