Про це розповів постійний член Священного Синоду Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря під час чату на "Главреді".

Читайте також: РПЦ поскаржилася Папі Римському на Константинополь

Поки що це не повний розкол (розрив євхаристійного спілкування, – 24 Канал), адже для констатації повного розколу мало би бути прийняте також рішення про принципове невизнання самої церковної структури Вселенського патріархату,
– пояснив архієпископ.

Водночас, речник Київського патріархату підкреслив, що до рішення про невизнання ще не дійшло, і сподівається, що не дійде.

"Розрив спілкування означає, що духовенство і миряни російської церкви, з точки зору Синоду РПЦ, не мають права брати участь у богослужіннях, які звершуються духовенством Константинопольського патріархату, тобто не повинні сповідатися, причащатися, приймати хрещення і так далі від такого духовенства", – уточнив Зоря.

Архієпископ зауважив, що, зі світської точки зору, такий стан між РПЦ і Константинополем можна порівняти з розривом дипломатичних відносин.

"Однак хотів би підкреслити, що насправді рішення Синоду РПЦ, як безпідставне і неканонічне, не повинно виконуватися духовенством і мирянами. Константинопольський патріархат ніяким чином не забороняє їм брати участь у своїх богослужіннях. Тож нехай вони без всякого сумніву, коли є до цього нагода, моляться в храмах Константинопольського патріархату і приймають там святі таїнства", – підсумував Євстратій Зоря.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом такий її крок підтримала Білоруська та Душабинська православні церкви – обидві входять до складу РПЦ.

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.