Про це 24 каналу розповів політолог та проректор УКУ Дмитро Шеренговський. Він також зазначив, що у ЄС всі країни рівні за правами та можливостями, але на деякі достатньо сильно орієнтуються.
Читайте також "Ще не вмерла України", Макрон процитував гімн і запевнив у братерстві Європи
Такими країнами є Німеччина та Франція. Традиційно Німеччина не була скептичною – швидше невизначеною стосовно України, зазначив політолог.
"Тут можна подякувати лише українському суспільству, яке на рівні своїх можливостей стукало у кожні двері. Ну й потрібно відзначити також українську дипломатію – усі ці монотонні розмови з боку українського МЗС дали свої плоди", – зазначив Шеренговський.
Нордичні країни – Швеція та Данія, їхню невизначеність можна пов'язати із тим, що вони чекали завершення процедури, тобто моменту, коли Єврокомісія вже оприлюднить рішення,
– зауважив політолог.
Шеренговський висловив сподівання, що ми отримаємо позитивне рішення. Вже досить обережно лунають в медіа заяви про те, що Україна та Молдова отримають "зелене світло", але потрібно дочекатися офіційних результатів, додає він.
Після візиту риторика Макрона й Шольца змінилась
Президент Франції Еммануель Макрон раніше робив заяви, які могли вказувати на те, що нам і народу Молдови запропонують "проміжний варіант" угоди. Він казав, що має бути нове об'єднання країн, які прагнуть приєднатися до ЄС і навіть вніс відповідний проєкт до Європарламенту. Також неоднозначні заяви лунали від канцлера Німеччини Олафа Шольца.
Проте вже 16 червня пролунали зовсім інші думки. Це сталося під час спільного приїзду в Київ Макрона з Шольцом, прем'єром Італії Маріо Драґі та президентом Румунії Клаусом Йоганнісом. Усі лідери відкрито підтримали надання Україні статусу кандидата.
Коли Єврокомісія оголосить рішення
За даними ЗМІ, головний виконавчий орган ЄС рекомендує надати Україні статус кандидата вже в п'ятницю, 17 червня. Про це повідомили анонімні джерела, які знайомі з планами європейського керівництва.
Коли Україна стане кандидатом на вступ, почнеться дуже довгий процес підготовки. Нашій державі потрібно буде пройти кілька кроків, які є необхідними для повноцінного приєднання. Раніше у Bloomberg повідомляли, що мовиться про зусилля щодо зміцнення верховенства права, а також боротьби з корупцією в Україні.
Зверніть увагу – що вплинуло на зміну риторики Шольца та Макрона: дивіться відео