Хоч "Циркон" уже давно був у розробці, але ще донедавна його вважали експериментальною зброєю. Про це розповів речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук, зауваживши, що раніше її використовували як протикорабельну ракету.

До теми 11 "Кинджалів", 5 "Цирконів" і багато іншого: чим ворог атакував Київ від початку року

З чого можуть запускати "Циркони"

"Сьогодні ракета вже не є просто експериментальною, а такою, що тестується в умовах реальних бойових дій. Тому, коли росіяни почали їх запускати, то питання полягало лише в одному – з якого носія вони це роблять", – сказав Сергій Братчук.

Зрозуміло, що російська оборонна галузь не стояла на місці. Тож цілком можливо, що окупанти створили так звані контейнери – наземні пускові установки, з яких і випускають "Циркони".

Загалом ця ракета є схожою до ракет "Онікс", які запускають з берегових комплексів "Бастіон". Можливо, росіяни переобладнали їх для роботи з "Цирконами".

"Циркони" – це реальність, з якою ми стикнулися. Так, це погано, неприємно, але треба зберігати спокій. Ми ж бачимо, що тактико-технічні характеристики цих ракет не відповідають заявленим показникам,
– додав Братчук.

Окупанти повідомляли, що ця "чудо-зброя" є гіперзвуковою, тому її нібито не зможе перехопити ніяка система ППО. Насправді це не так, тому найголовніше, що повітряну ціль збивають наші засоби.

Головне питання навіть не в тому, що на нас летять "Циркони", а в тому, що нам необхідні системи Patriot. І не одна пускова установка, а батареї, дивізіони, які зможуть прикривати найбільш важливі ділянки нашого фронту й нашої території,
– підсумував Сергій Братчук.

Обстріли "Цирконами": що відомо

  • Останній раз Росія використовувала "Циркон" під час обстрілу Києва 25 березня. Обидві ракети збила ППО. Згодом у Повітряних силах заявили, що їх збили завдяки зенітно-ракетному комплексу Patriot. Уламки вивчають фахівці, адже всі характеристики ракети ворог тримав у таємниці.
  • Швидкість підльоту "Циркона" до найбільших міст України надзвичайно коротка. Ракета долетить до Півдня всього лиш за хвилину. До Києва, Вінниці, Харкова – за 3. На Заході вона опиниться за трохи більше, ніж 5 хвилин.
  • У Повітряних силах підтвердили, що швидкість ракети "є просто шаленою". "Циркон" належить до гіперзвукової зброї, яку неможливо перехопити. Але коли ракета наближається до цілі, її швидкість зменшується та стає балістичною. Саме тоді українські системи ППО можуть її вразити.