Лаврова не повинні пускати на підконтрольну Грузії територію, про це заявив один із лідерів опозиції Гігі Угулава, пише "Інтерфакс - Україна".

Цікаво: Грузія без росіян: як змінилося життя грузинів після протестів

Так він прокоментував повідомлення, що глава МЗС РФ у травні може відвідати Тбілісі у зв'язку із засіданням комітету міністрів Ради Європи. Угулава наголошує, що "усі, хто його пропустять, стануть порушниками закону".

За словами Угулави, "закон є закон, і він діє і на міністрів, і на пересічних громадян".

Останнім часом між Росією та Грузією напружені стосунки. В червні там розпочалися масові протести. Все через те, що Міжпарламентську православну асамблею відкрив не спікер грузинського парламенту, а комуніст Сергій Гаврилов – депутат російської Думи. Більше про протести і наслідки – тут.

blog_ava

Що каже влада Грузії про візит Лаврова?

В уряді Грузії та МЗС країни утримуються наразі підтверджувати чи спростовувати можливість візиту Лаврова..

У грузинському МЗС наголошують, що Грузія як країна, що головує в Раді Європи, прийме в травні засідання комітету міністрів. Усі деталі буде погоджено із секретаріатом РЄ відповідно до статуту організації.

Віцеспікер парламенту Грузії Георгій Вольський у розмові з журналістами в понеділок припустив, що з питання можливого візиту глави МЗС Росії і в Тбілісі, і в Москві відбудуться обговорення.

Тбілісі в цей період житиме за регламентами і порядком денним РЄ, і як це відповідає тій ситуації, яка є між Грузією та Росією, досить складно коментувати це питання,
– сказав він.

Що стосується заяв опозиції про те, що Лавров порушив закон "Про окуповані території", відвідавши раніше Сухум та Цхінвалі без погодження з Тбілісі, то, на думку Вольського, це "важка тема". За його словами, вона потребує інтенсивних консультацій із міжнародними партнерами і країнами-членами РЄ.

"Не думаю, що наш закон має бути проігнорований, але не забуватимемо, що Тбілісі в цей період є столицею Ради Європи", заявив віцеспікер.

Чому Лавров порушив закон Грузії?У квітні 2017 року Лавров відвідав Абхазію з "робочим візитом". Тоді він візяв участь у церемонії офіційного відкриття нового комплексу будівель посольства Росії в Абхазії, а також провів переговори з "президентом" Абхазії Раулем Хаджимбой і "главою МЗС" невизнанної республіки Дауром Кове.

Тоді влада Грузії засудила цю поїздку на окуповану Росією територію та заявила про порушення державного суверенітету.

Читайте також: Росія офіційно фінансуватиме військо сепаратистів Абхазії

Російська агресія проти Грузії та окупація

  • Російсько-грузинська війна 2008 року – збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії та Абхазії з іншого.
  • Війна розпочалася довкола збройного протистояння в Південній Осетії у серпні 2008 року. У військових діях проти Грузії, крім регулярних збройних сил Південної Осетії і Росії, брали участь бойовики з Росії і Абхазії.
  • Наслідком російської агресії стала окупація частини території Грузії – Абхазії та Цхінвальського регіону.