У центрі Херсона зібрався справжній натовп. Волонтери, херсонці та рідні чекають трьох земляків, які нарешті повернулись із кремлівського полону. Найбільше хвилюються батьки хлопців, вони неабияк підготувались до зустрічі

Читайте також: Півроку карцеру і провокації, – тітка політв'язня Олександра Шумкова про катування в колонії

Нарешті додому повернулися Сергій Чуліба, Віктор Беспальченко і Михайло Власюк – троє із 24 українських моряків, які майже 10 місяців провели у російському полоні. Понад усе їм хочеться обійняти рідних. А ще – подякувати кожному, хто вірив і чекав.

Про полон хлопці говорять неохоче. Хочуть забути ці 10 місяців, як страшний сон. Втім, за цей час стались у житті хлопців і приємні зміни. Морпіх Віктор Беспальченко побрався зі своєю нареченою. Щоправда, робити це довелось просто у московському ізоляторі "Лефортово". Сам Віктор зазначив, що це було дуже не просто організувати, за чотири місяці боротьби наречені зустрічалися з великою кількістю перепон.


Звільнений український моряк Віктор Беспальченко та його дружина Тетяна Шевченко

Визволені моряки передають привітання земляку політв'язню Олександрові Шумкову, який залишається в російському полоні. Сьогодні у нього день народження.

Бажаємо, щоб він швидше повернувся додому, до своєї сім’ї. Нехай не падає духом, ми його будемо підтримувати. У нас найкраща країна, яка є,
– наголосив звільнений з полону моряк Сергій Чуліба.

Як у Херсоні зустріли трьох звільнених українських моряків

Усі троє моряків продовжать службу у військово-морських силах. Втім, до роботи повернуться за місяць. А поки у них така омріяна і вистраждана відпустка.

Як моряків звільнили із російського полону?Вранці 7 вересня Росія та Україна провели обмін утримуваними за схемою "35 на 35". Літак з полоненими українцями приземлився в київському "Борисполі" близько 14 години.

На Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки, які були захоплені біля Керченської протоки, та 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Артур Панов, Олексій Сизонович та Олег Сенцов.