Про це сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, пише Укрінформ.

Читайте також: "Нові" першокласники: як навчатимуть школярів з наступного року

Наразі йде експертне і громадське обговорення цього проекту, адже він випливає із практики, яка є у багатьох цивілізованих країнах, коли дитина початкової школи вчиться якнайближче до місця проживання,
– зазначила Лілія Гриневич.

Окрім цього, міністр освіти і науки України повідомила, що зараз відбувається співпраця із офісом Уповноваженого з прав людини, щоб зменшити кількість довідок і бюрократичних вимог.

У МОН зазначають, що в законі про освіту чітко сказано: початкова школа однакова для всіх і має бути якнайближче за місцем проживання. Проте, якщо у школі залишаються вільні місця, то за чіткими та прозорими критеріями туди можуть зарахувати дітей із інших районів.

Гриневич зауважила, що така норма з'явилася в документі через те, що багатьом громадянам "остогидло, коли вони приходять до першого класу і їх змушують платити якісь хабарі, тому що хтось по дзвінку чи по хабару влаштовує свою дитину в якусь школу".

"Батьки бачать школу із свого вікна і не можуть влаштувати туди дитину, тому що ті, хто змогли влаштуватись там за хабар або по дзвінку, могли це зробити. Тому ми хочемо вирішити цю ситуацію за справедливими, дуже чіткими, прозорими правилами", – наголосила Гриневич.

Нагадаємо, нещодавно у МОН оприлюднили інформацію про те, скільки місць для прийому за держзамовленням зможе виділити кожен вищий навчальний заклад, який перебуває у підпорядкуванні Міністерства освіти та науки.Загалом у документі зібрано інформацію про 161 навчальний заклад на території України. Мова йде як про бакалаврат, так і магістратуру.