Про це заявив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон в інтерв'ю одному з пропагандистських телеканалів, пише ТАСС.
ДИвіться також: УПЦ Московського патріархату не можна перейменувати в РПЦ: речник церкви назвав причину
У РПЦ стверджують, що "в них немає іншого виходу".
Зараз, в ситуації розриву, у нас не буде іншого виходу, крім як направляти священиків Російської православної церкви для пастирської опіки наших вірян,
– сказав російський митрополит.
Іларіон також наголосив, що у кожному випадку окремо визначатимуть, на території яких храмів планується проводити служби.
"У Туреччині у Константинопольського патріархату за найоптимістичнішими оцінками близько 2 тисяч вірян, а російськомовних людей там десятки тисяч", – додав він.
За словами Іларіона, вірянам РПЦ "нікуди ходити", тому що в Туреччині є лише храми Константинопольського патріархату.
Раніше Російська православна церква вже повідомляла про свої плани щодо відкриття додаткових парафій за кордоном. Такі прохання нібито висловлюють віряни церкви через дії Константинопольського патріархату в Україні.
Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні?7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".
Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів, а в Кремлі пообіцяли "захистити інтереси православних".
За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".
Дивіться відео про історію православної церкви: