Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є шкодує, що Верховна рада України вирішила відкликати запрошення для спостерігачів від ПАРЄ для моніторингу виборчих кампаній.
Важливо: Україна не повинна назавжди покидати ПАРЄ, бо Росія робитиме там усе, що хоче, – Клімкін
Ліліан Морі Паск'є нагадала, що ПАРЄ мала тривалу практику співпраці з Україною у спостереженні за виборами, починаючи з 1994 року, що створило можливість "істотно поліпшити" нормативно-правову базу та виборчі практики в Україні.
Президент ПАРЄ заявила про готовність обговорити і поліпшити відносини між Асамблеєю, Верховною радою та делегацією ПАРЄ.
Чому спостерігачів ПАРЄ не допускають до виборів в Україні?
Через те, що в міжнародну організацію повернули Росію. Так, в ніч на 25 червня євродепутати більшістю голосів проголосували за те, щоб Російську Федерацію без жодних обмежень та стягнень повернули до складу ПАРЄ.
Тим часом: Повернення Росії до ПАРЄ: країна-агресор вже сплатила внесок до бюджету організації
П’ять років Росія не мала права голосу в ПАРЄ, її відсторонили через анексію українського Криму у 2014 році. Увесь цей час потужне проросійське лобі намагалось повернути країну-агресора в організацію, проте Україна блокувала ці спроби. Врешті, на 5 рік війни на Донбасі і втрати Криму Росії вдалось повернутись в ПАРЄ.
Повернення Росії до ПАРЄ: які делегації голосували за це
Українська делегація в ПАРЄ висловила своє розчарування та оголосила демарш.
Так, депутати відразу покинули залу засідань та звернулась до Верховної Ради з закликом терміново розглянути питання зупинення участі держави в роботі асамблеї. А президент Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ.