Про це повідомили у Interfax-Україна з посиланням на південнокорейський телеканал YTN.

Читайте також: "Від 20 до 60 бомб": Південна Корея вперше оцінила ядерний арсенал КНДР

76-річний Лі Мен Бак очолював країну з 2008 по 2013 роки. 5 жовтня суд визнав його винним у хабарництві та розкраданні коштів. Судове засідання транслювалось на телебаченні. Сам Лі не був присутній через поганий стан здоров'я.

Корея
Лі Мен Бак

Суд визнав, що Лі був насправді власником компанії із виготовлення автозапчастин, хоча заявляв, що вона належить брату. Слідство з'ясувало, що екс-президент використовував цю компанію для формування таємних фінансових рахунків, а крім того – брав плату від компанії Samsung, яка намагалася уникнути розслідування у справі про ухилення від сплати податків. Фігуранти справи заперечували ці звинувачення, яких загалом було 16, серед яких хабарництво, розкрадання коштів, ухиляння від сплати податків та зловживання владою.


Пак Кин Хе

Нагадаємо, у квітні 2018 колишню президентку Кореї Пак Кин Хе визнано винною у корупції та зловживанні владою і засуджено до 24 років ув'язнення та штрафу у 17 мільйонів доларів. Перед цим у березні Конституційний суд Південної Кореї вперше в історії країни ввів у дію імпічмент демократичного президента після рішення парламенту країни. Адже слідчі довели, що за час перебування на посаді президента Хе змушувала різні компанії жертвувати гроші двом фундаціям, які контролювала її спільниця-подруга, і загалом збагатилась на 72 мільйони доларів США.

Корея
Чон Ду Хван і Ро Де У

А у 1996 році в Південній Кореї були засуджені військовий диктатор Чон Ду Хван, який організував військовий переворот 1979 року, і його наступник на посту президента Ро Де У. До слова, засуджених за корупційні дії президентів Південної Кореї могло бути п'ятеро за останні тридцять років. Але у 2009 році колишній керманич країни Но Му Хен, який перебував під слідством, вкоротив собі віку, не дочекавшись вироку. Тож суд над ним так і не відбувся.

Чому у Південній Кореї небезпечно бути президентом? Вперше країна отримала президента у 1948 році, коли звільнилась від японського панування. Лі Син Ман керував три терміни, але масові протести та звинувачення у корупції змусили його зректися посади і втекти до США. Другий, Юн Бо Сон керував всього рік: у 1961 році Пак Чжон Хі – до слова, батько засудженої президентки Пак Кин Хе – здійснив військовий переворот, а в 1963 році організував та виграв президентські вибори. Він правив до 1979 року, поки його не застрелив кілер. Четвертим лідером став Чхве Гю Хва, та за рік його скинув військовий Чон Ду Хван, що змусив парламент проголосити себе п'ятим президентом. Наступником став Ро Де У, і тільки у 1993 році країна вперше в історії отримала насправді демократично обраного президента – ним став Кім Єн Сам. Незабаром його син опинився у в'язниці, звинувачений у корупції. У наступного лідера, Кім Де Джуна, за корупцію засудили вже двох синів. У наступного, Но Му Хена – ув'язнили за корупцію брата і самого посадили під слідство. Отже, з 12 президентів четверо засуджені, двоє скинуті, один покінчив з життям, один втік. При цьому всьому Корея вважається однією з найстабільніших економік світу і регулярно входить у топ-10 найбільш розвинених країн.