У 2014 році п’яні поляки ногами виштовхали з тролейбуса хлопця із синьо-жовтим рюкзаком. А наприкінці 2015 року у містечку Кутно радикали атакували гуртожиток українців. Наприкінці червня 2016 року націоналісти напали на українську поминальну ходу в Перемишлі та не пустили українських музикантів на фестиваль.
Попри такі випадки, за даними соцілогічного дослідження, 12% українців ставляться до Польщі "дуже добре", а 42% – просто "добре". Поляки поставили українців лише на 16 місце.
Читайте також: Відомі українці закликали Раду дієво відреагувати на скандальне рішення Сейму (Документ)
На День незалежності до України приїхав польський президент Анджей Дуда. В той же час поляки біля українського посольства влаштували антиукраїнський мітинг.
Голова об’єднання українців Польщі Петро Тима впевнений, що у багатьох антиукраїнських акціях стирчать російські вуха і їм ніхто не чинить спротиву.
Вони розв'язують антиукраїнську пропаганду під виглядом патріотичних почуттів пропагують ізоляціонізм. Щоб Польща не допомагала українцям,
– запевнив Тима.
Не спекулювати на історичних непорозуміннях і не піддаватись на російські провокації порадив своєму польському колезі голова Верховної Ради Андрій Парубій. Спікер також запропонував Сейму підготувати спільну заяву щодо оцінок трагічний подій. Щоб минуле не заважало майбутнім стосункам між країнами.
Нагадаємо, що 22 липня польський Сейм ухвалив резолюцію, якою встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, що його вчинили українські націоналісти проти громадян Другої Речі Посполитої в період Другої світової війни.
У відповідь на це рішення, український нардеп запропонував визнати геноцидом дії міжвоєнної Польщі 1919-1951 років.