Останнє відоме місце утримання громадянки України – СІЗО №2 Федслужби виконання покарань Росії у Москві, підкреслила омбудсмен Людмила Денісова.

До слова: Шпигував на користь України: у Росії відправили на 12 років в колонію 72-річного пенсіонера

Відтак вона звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової, щоб вжити усіх необхідних заходів для підтвердження місцеперебування українки, а також перевірити дотримання її прав.

Рідним та адвокатам Галини Долгополової досі не вдалося дізнатися про стан її здоров'я, а також забезпечення правовою та медичною допомогою,
– наголосила Денісова.

Галина Долгополова і її затримання: коротко

Галина Долгополова – українка родом з Криму. Після анексії півострова вона залишилася жити у Севастополі. Російські ЗМІ навіть писали, буцімто вона працювала у структурі Чорноморського флоту Росії.

Крім українського, у Долгополової було і російське громадянство. Це й не дивно, адже після окупації Росія примусово видавала його усім, кому тільки заманеться. Це дозволяє окупанту судити кримчан, які не згодні з окупацією як "своїх громадян".

Саме так трапилося і з Долгополовою – її звинуватили у "шпигунстві на користь України" і судять "за державну зраду". Якщо б у неї не було російського громадянства, то й судити не було б за що.