Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук розповів 24 Каналу, що ця атака знизить ударні можливості окупантів, а також вплине на спроможність ремонтувати кораблі країни-агресорки. У мережі з'явилися супутникові знімки "Севморзаводу", на яких показано ворожі кораблі до та після "бавовни".

Дивіться також Багато можливостей зведено нанівець: наскільки болісні для Росії удари по її кораблях

Потужний удар

Попри перевагу ворога у повітрі, українська авіація змогла завдати потужний удар по "найбільш захищеній" військово-морській базі Чорноморського флоту Росії. Ця атака вкотре доводить "надійність" та "ефективність" російської протиповітряної оборони, яка на практиці нінащо не здатна.

"Від початку повномасштабного вторгнення Україна пошкодила вже третій великий десантний корабель. Тобто за 18 місяців російський флот втратив три ВДК, а за 32 роки після розпаду Радянського Союзу країна-агресор змогла побудувати лише два таких кораблі", – зазначив Паламарчук.

На початку повномасштабного вторгнення у Чорному морі було сім підводних човнів, один з яких умовно боєздатний. Під час атаки по базі у Севастополі Росія втратила важливий ударний потенціал – підводний човен "Ростов-на-Дону", який може завдавати удари ракетами "Калібр".

"Звісно, якщо функціонує сухий док, то є можливість витягнути пошкоджені кораблі. У такому разі судно можна потопити й витягнути буксиром. Однак, ймовірно, пожежа пошкодила цей сухий док, який є складним інженерним механізмом", – додав експерт Національного інституту стратегічних досліджень.

Яку небезпеку атака становить для російського флоту: дивіться відео

Атака на суднобудівний завод "Севморзавод": останні новини

  • Україна провела комбіновану атаку по об'єктах росіян в тимчасово окупованому Криму. Представник ГУР МО Андрій Юсов пізніше заявив що ракети уразили російський державний судноремонтний завод "Севморзавод", пошкодивши ремонтні споруди, десантний корабель та підводний човен.
  • У британській розвідці зауважили, що є усі підстави вважати, що десантний корабель "Мінськ" майже повністю зруйнований, а підводний човен "Ростов-на-Дону" зазнав катастрофічних пошкоджень. Для відновлення знадобиться кілька років та сотні мільйонів доларів.
  • На думку Світана, знищення ЗРК С-400 у Криму 23 серпня, очищення ГУР острова Зміїний, а потім і "вишок Бойка" від російських засобів дальнього виявлення були підготовкою до удару по заводу. Адже саме ці знищені системи мали б перехопити ракети, спрямовані на Севастополь.