Люди ледь встигали вибратися з будинків у вогні. Про це зазначила кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко.

Дивіться також Справжнє пекло: харків'янин показав епіцентр пожежі після удару "Шахедами"

"Люди не встигали і не мали змоги, наприклад, вивести навіть автівки, виїхати на них з двору, бо вулиця перетворилися на палаючу річку, і перше, що спалахувало, – це припарковані біля будинків або у дворах автівки. Доводилося не через центральні виходи тікати зі своїх осель, а просто городами до сусідів. Отак рятувалися харків'яни", – розповіла вона.

Наслідки пожежі

Вагому роль у трагедії зіграв рельєф місцевості та сніг, який почав танути та розносити паливо вниз по вулиці. В один момент все починало горіти загасити це водою просто було неможливо.

"Бетонна частина електростовпів настільки піддалася теплу, що вона трощилася і розсипалася просто у руках", – відзначила кореспондентка.

Заграву від пожежі харків'яни бачили у сусідніх районах. Тривала вона до ранку.

Представники ДСНС, з якими ми спілкувалися, кажуть, що за майже два роки повномасштабного вторгнення і роботи на різних техоб'єктах, такого жаху вони ще не бачили,
– додала Черненко.

За її словами, надзвичайники працювали понад добу, ліквідовуючи наслідки ворожої атаки. Лише у приватному секторі горіло 3700 квадратних метрів території. Криміналісти зібрали усі зразки ДНК для упізнання тіл загиблих.

Підтримка постраждалих

На місцях будинків, які згоріли, будуть встановлені мобільні модульні будиночки. Це тимчасове розв'язання питання допоки вирішуватиметься механізм відновлення житла постраждалим.

"Загалом 15 приватних осель вщент згоріли. Дуже багато пошкоджені, тому що коли йшов вогонь, він десь зачіпляв будинки, десь просто знищував", – сказала журналістка.

Харків'яни згуртувалися і привозили теплі речі, харчі та будівельні матеріали для постраждалих. Організований пункт допомоги.

"Самі господарі, які були у більш-менш притомному фізичному стані, вже вчора починали розгрібати завали, на які перетворилися їх будинки, щоб зрозуміти, що вціліло. Ця робота триватиме. Я думаю, вже надалі можна буде охочим доєднуватися, як добровольцями до допомоги, і також вже оголошені певні фінансові збори. Їх сторінки можна знайти, але обов'язково перевіряйте", – наголосила Черненко.

Наразі енергетики працюють над відновленням електропостачання і ремонтують пошкоджені мережі. Так само фахівці працюють над відновленням подачі води. Газові служби перекривали постачання, аби запобігти ще більшій трагедії.

Що відомо про трагедію у Харкові: основне

  • Біля одинадцятої ночі 9 лютого росіяни атакували Харків "Шахедами". У місті чули серію вибухів. Після опівночі стало відомо про загоряння приватних будинків.
  • Окупанти вбили дві родини. Вони не встигли вибратися із будинків у вогні. Загалом відомо про сімох жертв. Серед них – троє дітей, наймолодшому було 10 місяців.
  • Також відомо про трьох постраждалих – дві жінки та чоловік, який зазнав 50% опіків тіла.
  • 11 лютого у Харкові оголосили Днем жалоби за загиблими. 24 Канал висловлює щирі співчуття рідним і близьким загиблих.