Окупанти піднатужили свою фантазію і "додали" до українсько-британської угоди пунктів, яких вона насправді не передбачає.

Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ

Що вигадали росіяни

Ворог у російських ЗМІ поширює дезінформацію щодо змісту угоди про гарантії безпеки між Україною та Британією. У тексті цього договору нібито йдеться про те, що "ЗСУ – це частина НАТО", а "країни Альянсу використовують Україну для захоплення шести суб'єктів Росії".

Цікаво, що ці так звані "російські" суб'єкти – зовсім не російські, а загарбані країною –агресоркою українські території. Йдеться про Луганську, Донецьку, Херсонську, Запорізьку області, республіку Крим та місто Севастополь.

До того, ж повернення тимчасово окупованих регіонів України під контроль Києва – не "захоплення субʼєктів Росії", а їх деокупація.

Що направді передбачає угода

У тексті угоди прописано, що Британія надаватиме Україні різнобічну допомогу для захисту та відновлення її територіальної цілісності у кордонах 1991 року. Крім того, країна допомагатиме протидіяти будь-якій військовій ескалації чи агресії з боку Росії.

У договорі передбачений розвиток ЗСУ і перехід їх до концепцій НАТО. Втім, цей пункт зовсім не означає, що українські військові стають бійцями Альянсу.

Угода діятиме 10 років до вступу України до НАТО. Її можна продовжувати.

Які ще фейки поширює кремлівська пропаганда: що відомо

  • 22 січня окупанти намагалися налякати українців брехнею про ураження Хмельницької АЕС. Ворожі ЗМІ писали, що нібито ДСНС надсилає плани евакуації мешканців через те, що 1 блок Хмельницької АЕС уражено авіаударом.
  • 23 січня Росія здійснила масовану атаку на Україну. Зокрема, удар по Харкову забрав життя 10 осіб. Окупанти били по багатоповерхівках. Аби виправдати свій злочин, вони заявили, що це були не житлові будинки, а начебто "замасковані об'єкти ЗСУ".
  • Під час масованої атаки на столицю 2 січня пропагандисти кричали про нібито ураження бункера, в якому перебував заступник Залужного.