Відповідну заяву президент Литви озвучив 13 вересня у Польщі на Криницькому форумі з безпеки та економіки. Варто зауважити, що на саміті Альянсу у 2023 році Україна отримала запевнення від генсека, що Київ отримає запрошення тоді, коли "погодяться всі союзники та будуть виконані умови".

Дивіться також Україна не уникнула б війни з Росією: важлива розмова з Петром Черником

Що заявив Науседа про Україну в НАТО

Тепер нам належить докласти максимум зусиль, і я дуже сподіваюся на співпрацю Польщі з тим, щоб на Вашингтонському саміті ми змогли допомогти зробити ще один крок уперед і, можливо, "дати зелене світло" членству України в НАТО,
– заявив Гітанас Науседа.

Литовський лідер зауважив, що все до майбутнього членства України в НАТО було створено у Вільнюсі.

"Усе операційне середовище або алгоритм прагнення України до членства в майбутньому було створено у Вільнюсі", – запевнив Науседа.

Коротко про майбутнє членство України в НАТО

  • 10 липня 2023 року глава міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що країни Північноатлантичного альянсу погодилися, що Україна зможе вступити в НАТО без Плану дій щодо членства та за дещо спрощеною процедурою. Мовиться про процедуру аналогічну до тієї, за якою приєдналася Фінляндія.
  • Також під час саміту НАТО у Вільнюсі країни "Великої сімки" погодили спільну декларацію про гарантії безпеки для України. Країни G7 погодились забезпечити нашу державу всім необхідним у воєнному протистоянні з Росією.
  • На саміті Альянсу у Вільнюсі також вперше відбулось засідання Ради Україна – НАТО, що означає підвищення рівня відносин і крок до майбутнього вступу до Альянсу. Детальніше про результати саміту Альянсу в Вільнюсі читайте за посиланням.