Голова української місії при Північноатлантичному альянсі Наталія Галібаренко заявила, що за підтримки союзників наша держава планує й надалі впроваджувати сучасні інформаційні технології та сервіси в систему управління ЗСУ.
Читайте також Чоловік на Харківщині запропонував НАТО свою земельну ділянку для військової бази
Детальніше про угоду
У рамках цієї угоди була розроблена регіональна програма безпеки повітряного простору Україна – НАТО для забезпечення раннього сповіщення та координації загроз повітряному простору.
Програма включає інтегровану систему IP-телефонії та пропонує операторам інструменти, які допомагають їм взаємодіяти один з одним, такі як чат, географічні покажчики та виділення траси літака.
До слова, відповідні пристрої підключаються через виділену мережу окремо від інтернету.
Робота з Україною також включає ініціативу обміну знаннями, де експерти агентства діляться своїми знаннями про практику НАТО щодо розвитку можливостей у сфері:
- командування;
- управління;
- зв'язку;
- комп'ютерів.
Відносини України ти НАТО: коротко
- Відносини між Північноатлантичним альянсом і Україною сягають початку 1990 років.
- Співробітництво з часом поглибилося і є взаємовигідним, оскільки Україна активно робить свій внесок в операції та місії під проводом НАТО.
- Наглядова рада Агентства схвалила першу угоду в 2015 році, Агентство постійно підтримувало Україну в технологічних питаннях, насамперед через Трастовий фонд НАТО – Україна.