У свіжому інтерв'ю для французьких журналістів Єрмак наголосив на неприпустимості зупинки війни, закликавши до реалізму та єдності з партнерами. Він висловився проти повторення ситуації після 2014 року, коли конфлікт на Сході України "заморозився".

Дивіться також У Повітряних силах розповіли про 5 найболючіших втрат для Росії у Криму

Військові потребують підмоги

Єрмак відзначив, що українські військові скаржаться на нестачу людських та матеріальних ресурсів, що ускладнює можливість наступу. Він висловив занепокоєння щодо стану солдатів, багато з яких не залишали передову протягом двох років.

Ситуація складна, але мотивація нашого народу та воїнів висока. Ми боремося за виживання, за свою землю, за перемогу, в яку віримо,
– заявив Єрмак.

Глава ОПУ також повідомив, що уряд та Генштаб ЗСУ активно працюють над новим законопроєктом про мобілізацію, який незабаром буде представлено у Верховній Раді. Це має зміцнити обороноздатність країни та допомогти військовим на фронті.

За словами Єрмака, наша держава залишається непохитною у своїй відданості досягненню миру, але лише на умовах повного відновлення свого суверенітету та територіальної цілісності. Посадовець акцентує, що будь-які спроби заморозити війну будуть розглядатися як неприйнятні компроміси.

Дивіться також Війна – дорога річ: як дрони можуть знищувати дороговартісну техніку ворога

Високий моральний дух та рішучість українського народу та армії, за словами Єрмака, є ключовими факторами, які допоможуть країні продовжувати протистояти агресії та відстояти свої права на міжнародній арені.

Чи можливі переговори з Росією

  • Усе частіше в інформаційному полі виринають розмови про можливі переговори між Києвом та Москвою. Радник голови ОП Михайло Подоляк наголосив, що діалог почнеться у той момент, коли Росія вже зазнає тактичних поразок.
  • За його словами, також можливі переговори, в рамках яких Росія має відмовитися від ядерної зброї. Власне, це означатиме стовідсотково, що країна-терористка зазнала глобальної поразки.
  • Крім того, стосовно цього питання висловлювався міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він констатував, що діалог може початися, коли наша держава почуватиметься стійкіше на полі бою.