Минулого року я жив та навчався у Лондоні. Власники квартири, де я зупинився, відразу попередили про необхідність розділення сміття. Залишки їжі, пластик, скло, метал складалися до окремих контейнерів. Пляшки та баночки з під йогурту треба було мити. Щотижня вторсировина вивозилася спеціальним транспортом для роздільного збору сміття.
Читайте також: Україна – зона екологічної катастрофи. Чому про це заговорили зараз?
Я був настільки вражений таким обережним ставленням до навколишнього середовища, що боявся навіть використаний пакетик чаю не туди закинути. До залишків їжі, або до упаковки з паперу?
Як зменшити кількість сміття в Україні?
За статистикою 70% сміття складаються з упаковки, яку легко переробити на корисні речі. 30% – залишки їжі, з якої утворюється компост і тільки 10% сміття по факту не переробляється. Тобто наші звалища можна зменшити до 10%. Уявіть собі в десять разів менше!
Треба законодавча воля та мінімальні інвестиції у спеціальний транспорт та контейнери для роздільного збору сміття.
У нас вже більшість населення готове сортувати. Все закінчується тим, що відсортоване сміття викидається та везеться до звалища в одному контейнері.
У більшості розвинутих країн світу саме виробники упаковки піклуються про технології переробки.
До теми: Європа не буде терпіти екологічне дикунство України, – політолог
Поки ми влаштовуємо суботники на прибирання лісів, поки законодавець розмірковує над прийняттям закону про розширену відповідальність виробників – сміття знову накопичується. Але ж Україна не звалище?