Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Стефанішина розповіла: країни ЄС розуміють, що наразі є потреба у новій політиці сусідства. Вона зможе створити інші формати та можливості для країн, які прагнуть вступу чи тіснішої інтеграції.

Зауважте ЄС переконаний, що Росія намагається поглинути український Донбас, – Bloomberg

Стефанішина зауважила, що Україна стала першою країною Східної Європи, яка розпочала діалог про прямий доступ до внутрішнього ринку ЄС.

За словами віцепрем'єрки, мовиться про те, що країна з понад 40 мільйонами споживачів прагне приєднатися до ринку, де є 500 мільйонів споживачів. Стефанішина зауважила: це один з найбільших інтеграційних дискурсів, який було розпочато в останні роки з такими країнами Східної Європи, як Україна.

Ми очікуємо, що в 2022 році Європейський Союз започаткує перегляд політики сусідства, і цей перегляд стосуватиметься усіх країн Східної Європи; що буде вироблено конкретний новий формат співпраці для Грузії, України і Молдови, країн, які прагнуть членства,
– зауважила Стефанішина.

Деталі від віцепрем'єрки

  • Стефанішина розповіла, що Україна має покроковий підхід щодо інтеграції з ЄС.
  • Зокрема, фіксують прогрес у виконанні Угоди про асоціацію стосовно зближення законодавства, стосовно економічної інтеграції, використання економічного потенціалу двосторонніх відносин.
  • Водночас спільно з ЄС українська сторона серйозно відстає у питаннях вироблення нової стратегії ЄС щодо України.