Про це повідомили в Офісі Президента.

Дивіться також Зеленський прибув до Польщі: заплановані зустрічі з Туском і Дудою

Україна і Польща підписали безпекову угоду

Підписання безпекової угоди відбулось під час візиту гаранта України до Варшави у понеділок, 8 липня.

Так, під документом свої підписи поставив Володимир Зеленський та глава польського уряду Дональд Туск.

Після зустрічі з Туском та спільної пресконференції запланована зустріч українського президента з польським колегою Анджеєм Дудою.

Що прописано в документі

Офіс Президента України опублікував текст двосторонньої безпекової угоди з Польщею, підписаною лідерами двох держав.

Так, безпекова угода з Польщею складається з 10 розділів, які охоплюють питання політичної, військової, економічної тощо підтримки. Також в ній прописано двосторонню співпрацю у випадку майбутньої загрози агресії.

Серед ключових положень документа – зобов'язання Польщі надати кілька пакетів військової допомоги до кінця 2024 року та продовжити таку підтримку протягом 10 років дії угоди. Крім цього, Варшава також розгляне можливість надання Україні не менш як додаткової ескадрильї МіГ-29 (щонайменше 14 винищувачів).

Документ уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх безпекових угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі нашої країни, випущених у напрямку Польщі,
зазначили в ОП.

Крім того, двосторонній документ уперше передбачає створення "українського легіону", в межах якого на території Польщі готуватимуть особовий склад сил безпеки та оборони України.

Нагадаємо, що Україна у четвер, 27 червня, підписала безпекову угоду з Європейським Союзом. Це відбулося на полях Саміту лідерів країн ЄС. Угоду підписав президент Володимир Зеленський, який прибув з візитом до Брюсселя. З боку ЄС безпекову угоду з Україною підписали голова Європейської Ради Шарль Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

До слова, Україна тоді підписала ще дві угоди про гарантії безпеки з двома країнами. Зокрема, з Литвою та Естонією.

Так, від України договір підписав Володимир Зеленський. Зі свого боку угоди підписали президент Литви Гітанас Науседа і прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас.