Міжфракційне депутатське об'єднання "За демократичну Білорусь" зібралося на пресконференцію 10 серпня. Про це повідомляє 24 канал.
Важливо Лукашенко чи Тихановська: попередні результати голосування на виборах президента Білорусі
Головні тези
- Депутатське об'єднання "За демократичну Білорусь" зареєструє у Верховній Раді заяву про невизнання результатів виборів у Білорусі.
- Київ може стати майданчиком для перемовин Лукашенка та опозиції.
Також під час засідання нардепи наголосили, що президентські вибори у Білорусі не відповідають міжнародним стандартам прозорого, вільного та справедливого волевиявлення.
Нардепи підкреслили, що вибори у Білорусі супроводжувалися:
- численними фальсифікаціями як під час передвиборчої кампанії, так і під час виборів;
- недопуском опозиційних кандидатів до участі в виборах, арештами, переслідуваннями та погрозами;
- застосуванням сили проти учасників протестів, недопущення міжнародних спостерігачів від ОБСЄ до спостереження за виборами.
Актуально Лукашенко "зник" після виборів у Білорусі, його пресслужба не відповідає, – ЗМІ
Водночас депутатське об'єднання засудило застосування сили проти громадян, що вийшли на мирний протест. А також закликали владу Білорусі до діалогу з протестувальниками та припинення насильства.
Білоруський народ виборює шлях до демократії зараз. Вони борються не тільки за свободу і права, за свій суверенітет з РФ, яка намагається контролювати економіку,
– заявила Клименко.
Пресконференція міжфракційного депутатського об'єднання "За демократичну Білорусь": дивіться відео
Заява Зеленського надто м'яка, – Клименко
Юлія Клименко в ефірі 24 каналу зазначила, що заява Президента України Володимира Зеленського щодо ситуації у Білорусі була дуже м'якою.
"Абсолютно. Вона занадто м'яка і дипломатична щодо цієї ситуації, яка склалась. Тут навіть неважливо хто виграв вибори: Лукашенко чи Тихановська. Питання в тому, що вибори були проведені з серйозними порушеннями", – сказала Клименко.
За її словами, були численні звернення навіть тих білорусів, які проживають на території України. Вони не змогли вчора проголосувати, адже посольство Білорусі в Україні не дало їм цієї можливості. Проголосувало лише 10% людей. Вони стояли з паспортами, але їх не впускали у посольство. БІлорусь стала на дуже недемократичний шлях передачі влади.
Чому Україна повинна підтримати Білорусь: відео