Політолог Микола Давидюк прокоментував цю заяву 24 Каналу. За його словами, вона "нормальна", але не начинена великим змістом, наприклад 50 F-16 або мільйоном снарядів.

Читайте також "Україна буде в ЄС та НАТО": як змінюються погляди Європи на війну в Україні

"Ну, приємна казочка", – зазначив Давидюк.

Україна прямує до НАТО

Київ прагне стати частиною Північноатлантичного альянсу, але це навряд чи станеться до завершення війни з Росією. Крім того, країна має відповідати стандартам НАТО.

Тому тепер треба працювати – треба пахати просто 24/7, щоб запхати країну в НАТО,
– наголосив Давидюк.

Політолог наголосив, що членство в НАТО належить до базових національних ідей, які об'єднують країну. Тому потрібно робити все, щоб реалізувати це.

Вступ України в НАТО: основне

  • Шлях Києва до Північноатлантичного альянсу розпочався 30 вересня 2022 року. Тоді подали заявку на вступ у НАТО за пришвидшеною процедурою.
  • У Вільнюсі 11–12 липня відбувся саміт НАТО, на якому для України скасували План дій щодо членства НАТО (ПДЧ). Однак офіційного запрошення Київ так і не отримав.
  • Крім того, країни G7 підписали спільну декларацію про підтримку України. Союзники допоможуть у євроатлантичній інтеграції Києва.
  • Тоді ж анонсували запуск Ради Україна – НАТО. Перше засідання відбулось 29 листопада в Брюсселі. Тоді союзники домовились, зокрема, розробити нові проєкти НАТО для збільшення виробничих потужностей українського оборонного комплексу.
  • Наступний саміт НАТО відбудеться 9–11 липня 2024 року. Однак вважають малоймовірним, що у Вашингтоні Україну запросять до Альянсу.